logo Facebook
i slova jsou činy

NOVA: Od října nový kriminální seriál Profesor T

05. září 2018 05:00 / autor: Jan Mrzena

 

Skupina Nova představila před měsícem pilíře svého programu pro podzim 2018. Sází na osvědčené formáty, které jí přináší ovoce delší dobu. Podrobnosti zde:

http://www.ceskamedia.cz/clanek/99420/nova-na-podzim-neprekvapi-pokracovani-osvedcenych-serialu-a-reality-show

„Skupina Nova v minulém týdnu souhrnně programem svých stanic v prime time zaujala 37,93 % diváků 15-54 u televizních obrazovek,“ uvedla tisková mluvčí Jana Ondrejchová. První ohlasy na pátou řadu reality show Tvoje tvář má známý hlas potvrdily zájem především mladšího ženského publika, přičemž sledovanost prvního dílu v komerčně zajímavé cílové skupině 15- 54 dosáhla 39,77% share. Stálicí jsou Televizní noviny (34,88 % share v CS 15-54) a Ulice (36,59 % share v CS 15-54), pomalu, ovšem setrvale uvadá zájem o Ordinaci v růžové zahradě 2 (22,89 % share v CS 15-54). Premiérový díl seriálu Dáma a Král dosáhl v CS 15-54 podílu na sledovanosti 21,96 %. Premiérové díly druhé řady dokureality Malé lásky zaujaly 27,40 % diváků, reality show Výměna manželek 24,06 % a kriminální série Specialisté 24,61 % diváků u televizních obrazovek v CS 15-54 (zdroj dat: ATO - Nielsen Admosphere, TV Nova).

Nova nasadí během října další nové formáty z domácí produkce. Objeví se především dosud utajovaný nový kriminální seriál s psychologickou tematikou - Profesor T, ale i dříve avizovaná omlazovací show O 10 let mladší a premiérové díly reality show Mise nový domov.

„Podzimní sezónu jsme úspěšně odstartovali, a to jak s pokračováním našich programových pilířů, tak s novými díly úspěšných a oblíbených pořadů. Pro diváky jsme si ale na druhou polovinu podzimu přichystali ještě další atraktivní novinky. Mezi nimi je například kriminální seriál Profesor T, se kterým chceme navázat na úspěch našich kriminálek jako Dáma a Král. Programové schéma obohatíme také o novou reality show O 10 mladší a novou sérii Mise nový domov. Každý si tak u nás najde to své,“ řekla Alex Ruzek, programová ředitelka TV Nova.

V letošním prvním pololetí rostly CME výnosy nejrychleji v České republice. Skupina Nova v tomto období vydělala 112,6 mil. USD (vloni 92,8 mil. USD). Ovšem i nadále klesal zájem o programy kanálů TV Nova. Ta si udržela primát pouze v divácké skupině 15-54, a to zejména díky nekonečné Ulici a Televizním novinám. Nejsilnější skupinou se v prvním pololetí stala Česká televize. Ani dva letní měsíce neznamenaly pro českou komerční jedničku návrat diváků. Až první týden podzimního schématu se zablýsklo pro Novu na slibnější časy. Jak si povede u diváků konzervativní přístup programové ředitelky Alex Ruzek k českým divákům ve zbytku roku se dozvíme později.