logo Facebook
i slova jsou činy

Šestice finalistů bojuje o dvě místa v Radě Českého rozhlasu

13. března 2019 09:00 / autor: Jan Mrzena

Po maratónu veřejných slyšení 23 kandidátů vybral volební výbor 6 finalistů, ze kterých bude dnes v poledne volit Poslanecká sněmovna 2 nové členy Rady Českého rozhlasu. Poslanci se rozhodnou mezi Tomášem Kňourkem, Janem Krůtou, Davidem Soukupem, Iljou Rackem, Martinem Vychopněm a Zošou Vyoralovou.

Tomáš Kňourek je novinář, kterého nominoval spolek Tenisový klub Libeňák, publikuje především na Parlamentních listech. Mandát radního obhajuje, v minulém roce se v Radě ČRo zviditelnil především jako kritik vysílání porna na Vltavě. David Soukup je zastupitelem hnutí ANO v Praze 3, kde pracuje ve výboru pro dotační politiku a v redakční radě Radničních novin, ale i asistent poslance. Nominovalo ho sdružení Babybox pro odložené děti – STATIM. Jan Krůta je textař a spisovatel. Jeho texty zpíval především Dalibor Janda, celkem okolo 80 interpretů a kapel. Nominovala ho Tělocvičná jednota Sokol Pořičí nad Sázavou. Martin Vychopeň je advokát, v letech 2009 – 2017 byl předsedou České advokátní komory, v současné době je členem delegace ČAK v CCBE a zkušebním komisařem ČAK. Nominoval ho spolek Jednota pro zvelebení hudby v Čechách. Ilja Racek je režisér, který řídil Národní divadlo moravskoslezské v Ostravě a dnes řídi Slezské divadlo v Opavě. Býval také námětkem ministra kultury Dostála a ředitelem Televizního studia České televize v Ostravě. Nominovalo o sdružení Bílá holubice. Zoša Vyoralová je ředitelkou a členkou správní rady Nadačního fondu Retour a členkou revizní komise Česko-izraelská smíšené obchodní komory, která ji také nominovala.

Poslanecká sněmovna se od června minulého roku marně pokoušela v několika volbách doplnit chybějící členy mediálních rad. Podaří se jí to tentokrát? Výsledky volby budou zveřejněny na začátku odpoledního programu sněmovny.