logo Facebook
i slova jsou činy

Petr Dvořák: Došlo ke schválení zákona, který umožňuje financování přechodu na DVB-T2

11. dubna 2019 05:00 / autor: Jan Mrzena

Na středeční schůzi rady připomněl generální ředitel České televize Petr Dvořák svou účast na 22. ročníku konference věnované digitalizaci veřejné správy ISSS, „V diskusi, které se dále zúčastnili premiér Andrej Babiš, eurokomisařka Věra Jourová, členové vlády, hejtman Královéhradeckého kraje Jiří Štěpán, primátor Hradce Králové Alexandr Hrabálek a další představitelé řady významných státních institucí, jsem promluvil o aktuální situaci druhé vlny televizní digitalizace.“ Na dotaz místopředsedy rady Jaroslava Dědiče později Petr Dvořák upřesnil, „Informoval jsem o tom, že došlo ke schválení zákona, který umožňuje financování celého přechodu a prezentoval jsem náš harmonogram. Začátek vypínání vysílačů začne v listopadu letošního roku. Mluvil jsem i o tom, že připravujeme informační kampaň, kterou chceme zahájit teď v průběhu vysílání mistrovství světa v hokeji a potom budeme pokrčovat o prázdninách a v září. Měl bych se také setkat s ministryní průmyslu a obchodu na téma společné spolupráce, protože i ministerstvo plánuje kampaň, tak abychom se vzájemně doplnili.“

Vedoucí redaktor Michal Klokočník seznámil radní s novým zázemím a posláním regionálního studia v Hradci Králové. „V tuto chvíli jsme se stali plnohodnotným partnerem dalších zpravodajských studií, která Česká televize má. To znamená televizního studia Brno, Ostrava a České Budějovice.“ Letos chce veřejnoprávní televize otevřít ještě regionální studia v Ústí nad Labem a v Plzni. Kanál ČT24 by měl od září denně zařazovat přibližně 1 hodinu a 45 minut regionálních příspěvků. „Rok od roku se nám daří čísla navyšovat. Sledovanost naší hlavní regionální relace Události v regionech stabilně přesahuje čtyři sta tisíc diváků. Prohlubování lokálního kontextu ve vysílání ČT24 vnímám dlouhodobě jako velmi důležitý úkol, otevřením nových studií dostane prostor více témat a hostů. A rovněž budeme mít pokrytou celou republiku, takže naše síť bude dostačovat pro komplexní výrobu zpravodajství i publicistiky v každém regionu i pro samostatné regionální vysílání,“ konstatoval Petr Dvořák.

Rada také schválila osnovu Výroční zprávy o hospodaření ČT v roce 2018 a popsala harmonogram prací na její přípravě. Kromě zasedání navštívili radní místní univerzitu a setkali se s jejím vedením, ale i s představiteli města a kraje.

Příští jednání rady se uskuteční 24. dubna na Kavčích horách v Praze.