logo Facebook
i slova jsou činy

O místo v Radě ČTK se utká Marksová se Šlerkou

17. dubna 2019 05:00 / autor: Jan Mrzena

Do boje o jedno místo v Radě České tiskové kanceláře vyslala ČSSD svou výraznou tvář – bývalou ministryni práce a sociálních věcí Michaelu Marksovou Tominovou. Sociální demokracie tak nepokrytě pokračuje ve snaze umístit do mediálních rad své zasloužilé politiky. Piráti nominovali Josefa Šlerku, pokračují tak ve snaze dostat do rad osobnosti, které vybírají ve svém výběrovém řízení. Ve volbě se tedy utká výrazná politička s výrazným mediálním odborníkem. Volba ne plénu sněmovny, podle předsedy volební komise Martina Kolovratníka proběhne nejdříve 8. května.

Michaela Marksová Tominová působila byla od ledna 2014 do prosince 2017 ministryní práce a sociálních věcí v Sobotkově vládě, od března 2015 do února 2018 byla současně místopředsedkyní ČSSD. Josef Šlerka je vedoucím oboru Studia nových médií na Ústavu informačních studií a knihovnictví Filozofické fakulty Univerzity Karlovy. Současně je i ředitelem Nadačního fondu nezávislé žurnalistiky. Nový (nová) radní v Radě ČTK nahradí Vladimíra Cisára (nominovaného ČSSD).

Další změny v Radě ČTK nastanou v červnu. V té době skončí mandát předsedovi Miroslavu Augustinovi (ANO) a Jakubu Heikenwälderovi (KDU-ČSL). Do sedmičlenné rady tak mohou už na červnové schůzi usednout hned tři noví radní. Členy rady jsou Petr Žantovský (ANO), Pavel Foltán (ANO), Jana Gáborová (SPD) a Jaroslava Wenigerová (ODS).