logo Facebook
i slova jsou činy

NOVA na podzim nepřekvapí – pokračování osvědčených seriálů a reality show

11. srpna 2019 05:00 / autor: Jan Mrzena

TV Nova k podzimnímu schématu přistoupilo tak, jak je mu v posledních letech vlastní – konzervativně. Sází především na osvědčené formáty a novinkami šetří. Česká komerční jednička tak patrně nepreferuje boj s Českou televizí o celkové počty diváků, zaměřuje se na udržení pozice u cílové skupiny 15-54, a to zejména v hlavním vysílacím čase. Ostatně, proč bořit to, co léta funguje…a kdo ví, jestli náhodou v dohledné dob nedojde ke změně vlastníka. „V cílové skupině 15-54 jsme za první pololetí 2019 dosáhli 37 % podílu na sledovanosti a denně oslovíme téměř 4,8 milionu diváků starších čtyř let. Síla našeho úspěchu spočívá v dlouhodobé a stálé programové strategii. Naším cílem je přinášet důvěryhodné zpravodajství i tu nejlepší zábavu pro celou rodinu,“ vysvětlila ředitelka programové sekce skupiny Nova Alex Ruzek.

Nova na podzim nabídne šestou řadu Tvoje tvář má známý hlas, nové epizody kriminálních seriálů Specialisté a oblíbené Policie Modrava, ale i další díly reality show Výměna manželek a dokureality Malé lásky.  Na další příběhy se mohou těšit i diváci nekonečných seriálů Ordinace v zahradě 2 (seriál vykazuje nejnižší čísla sledovanosti ve své historii, ovšem v porovnání s jinými formáty sledovanost stále překračuje milion) a Ulici (seriál vstupuje do své 15. sezóny). Novinkou je série Příběhy českých zločinů odkrývající pozadí reálných kriminálních případů. V přípravě jsou také pokračování pořadů a seriálů Dáma a Král, Mise nový domov, O 10 let mladší, Utajený šéf nebo MasterChef Česko.

Nova uvede i několik premiérových českých filmů – Dvě nevěsty a jedna svatba, Věčně tvá nevěrná, Miss Hanoi a LOVEní. Na obrazovku dorazí i premiérové zahraniční filmy doplněné filmy relativně novými - například Kong: Ostrov lebek, Warcraft: První střet, Sedmý syn, Loupež ve velkém stylu, Já, padouch a další.

Tematické stanice Novy nabídnou vše, na co jsou diváci zvyklí. Pokračují tak stálé dokola reprízy sitkomů a seriálů jako Přátelé, Sex ve městě, Dva a půl chlapa, Ženatý se závazky, Vražedná čísla, ale třeba i premiérové uvedení pokračování Znovu 20. Nova Cinema na podzim přinese premiéru Dánské dívky, životopisného dramatu Nezlomný a rodinný film Kubo a kouzelný meč. V reprízách se objeví filmy Vykoupení z věznice Shawshank, Pianista, Ocelová pěst, Interstellar, Karlík a továrna na čokoládu, ale třeba i celá trilogie Batman začíná, Temný rytíř a Temný rytíř povstal. Nova Gold znovu sáhne do archivu pro staré díly Ordinaci v růžové zahradě, Ulice, ale i Riskuj a TELE TELE.

Skupina Nova i v letošním prvním pololetí držela ekonomické primáty v rámci celé CME. Ovšem v České republice spíše stagnuje. Prvenství si udržela pouze v divácké skupině 15-54, a to zejména díky nekonečné Ulici a Televizním novinám. Nejsilnější skupinou se i v letošním prvním pololetí stala Česká televize, nejrychleji rostla FTV Prima. Jak si povede konzervativní podzimní schéma TV Nova u diváků se dozvíme za půl roku.