logo Facebook
i slova jsou činy

Nova o Vánocích vsadila na osvědčené filmy

08. prosince 2019 05:00 / autor: Jan Mrzena

Nova v posledních letech s investicemi do programu neplýtvá. Proto ani o letošních Vánocích nepřichází s novými pohádkami nebo filmy. Do přímého souboje o diváky s Českou televizí se na konci prosince nepustila. S Primou bude soutěžit o nejúspěšnější reprízu toho nejlepšího, co už diváci viděli. To ovšem neznamená, že poměr cena/výkon se dvěma našim nejúspěšnějším komerčním televizím nevyplatí.  

Nova nabídne divákům během vánočních svátků reprízy oblíbených filmových a animovaných pohádek, ale i českých a zahraničních filmů. Štědrý den bude v hlavním vysílacím čase patřit pohádce Tři bratři v režii Jana Svěráka, na kterou naváže tradiční Pretty Women. Během svátečního dne se diváci mohou těšit na klasické české pohádky Jak se budí princezny,  Princezna se zlatou hvězdou, Honza málem králem, nebo animované příběhy Ledové království: Vánoce s Olafem a Hledá se Dory.

Diváci mohou shlédnout i starší české pohádky Dařbuján a Pandrhola, O statečném kováři, O princezně Jasněnce a létajícím ševci. Ve vysílání nebudou chybět ani pohádky, na jejichž výrobě se Nova před lety podílela - Nejkrásnější hádanka nebo Řachanda. Mezi animovanými filmy nebude chybět Já, padouch, Já padouch 2, Zootropolis: Město zvířat nebo Hledá se Dory. Už od 13. prosince bude Nova vysílat oblíbenou ságu Harry Potter.

Premiéra se objeví na Nova Cinema na Štědrý večer - rodinná duchařina Strašidlo cantervillské. První svátek vánoční odvysílá filmový kanál Čtvery Vánoce, na Štěpána pak komedii Doktor Hollywood.

Poměrně úsporně přistoupila Nova i k silvestrovskému programu. Speciální budou tradiční Silvestrovské Televizní noviny a show Tvoje tvář má známý hlas.