logo Facebook
i slova jsou činy

Komentář bývalého komentátora

05. května 2017 13:29 / autor: Martin Komárek

Kdybych byl ještě komentátorem, napsal bych tohle:
Prezident ukazující hůlčičkou na premiéra. Přijatá nepodaná demise.
Nepochopitelné?

Jakkoli bláznivé, mají činy politiků skrytou logiku, byť možná perverzní. Ale ruku na srdce, uvědomme si, jak se chováme, když chceme získat povýšení na úkor kolegy, obrat obchodního partnera nebo partnera u rozvodu. Taky to není činaná podívaná.

Ale k logice těch politiků:
Sobotka bojuje za sebe, za sociální demokracii a za starý systém, v němž se sněmovním myším a všem jejich podržtaškům nadobyčej daří. „Monstrum“ Ano může tento dům z falešných karet zbořit, pokud udrží přízeň voličů.
Sobotka bude od nynějška neustále všem opakovat, co je ten Babiš zač.
Pořád má dvojí šanci. Buď Babiše svým kukučem a řečmi otráví a miliardář si odjede užívat lázní v šampaňském na soukromý ostrov. Anebo vnutí voličům svou pravdu a Ano sice vyhraje, nerozdrtí však sociální demokracii docela.
Osobně mu nejde o mnoho: nepochybně má už vyjednané pokračování úřednické kariéry, i když neuspěje ve volbách.Zeman má Sobotku nerad. Je to jeden ze zrádců, kteří ho podrazili při prezidentské volbě v roce 2003. Zeman je jako pistolník, který jde po krku všem těm lumpům, co mu v dětství zabili bráchu a všechny je odkrágluje.
Proti Sobotkovi by podporoval i Okamuru, ale Babiš je pro něj navíc cenným případným spojencem pro prezidentské volby. Navíc jsou si oba muži se zálibou v jadrných slovech svým způsobem sympatičtí, pokud tedy něco jako sympatie v nelidském světě české politiky má nějakou cenu.
A tak to kluci hrají, jak nejlíp umí a novináři jim to žerou i s navijákem.