logo Facebook
i slova jsou činy

Dnešní projednávání politizace médií považuji za omyl

01. června 2017 11:22 / autor: Evžen Tošenovský

To, že dnes zde v Evropském Parlamentu projednáváme tento zvláštní bod považuji za obrovský omyl těch, kteří to prosadili do programu pléna. Předesílám, že jsem z opoziční strany a měl bych se tedy spíše radovat nad problémy soupeře.

Jsem však hluboce přesvědčen, že tento problém si musí vyřešit Česká republika sama - a to hlavně voliči v naší zemi. Ke zneužití a ovlivňování médií v Česku ze strany pana exministra Babiše, který je zároveň předsedou politické strany a do nedávna ještě ministrem financí a místopředsedou vlády pravděpodobně docházelo a dochází. Což je odporným a nepřijatelným faktem. Samozřejmě je obrovským problémem, když druhý nejbohatší člověk v Česku, tedy český oligarcha, používá své prostředky v politické soutěži, a to v prvé řadě na mediální scéně. Evropský parlament je politické těleso, které si nemá hrát na moudrého, vrcholného Evropského kádrováka. Pana exministra Babiše má trhat na domácí scéně politická opozice a skutečně nezávislí novináři. Odezvou musí být účtování voličů v nejbližších volbách. Přece nemůžeme, z pozice Evropského Parlamentu, rozvážet na dvoukoláku po Evropě tu pravou demokracii.

Jsem hluboce přesvědčen, že Česká republika je dostatečně vyspělá, demokratická země, která se s tímto nebezpečným excesem, vyrovná sama. Možná, to bude trvat trochu déle. Ale o to důležitější zkušenost pro voliče do budoucna to bude.

autor je europoslancem za ODS