logo Facebook
i slova jsou činy

PPF dokončila převzetí CME a jmenovala nové generální ředitele

13. října 2020 16:00 / autor: Vojtěch Berka

Skupina PPF dnes nejen definitivně dokončila převzetí mediální společnosti CME, ale s okamžitou platností také jmenovala nový management. Pozici generálního ředitele CME převezme Didier Stoessel, který bude odpovědný za český, slovenský, rumunský a slovinský trh. Působení CME v Bulharsku bude řídit Luboš Jetmar.

Jetmar až donedávna působil v televizní skupině Prima. Didier Stoessel, jež bude mimo jiné dohlížet i na českou TV Nova, pak má rozsáhlé manažerské zkušenosti v oblasti médií, technologií i mezinárodních financí ze svého dřívějšího působení v mediální společnosti Modern Times Group a v investičních bankách Merrill Lynch a HSBC Investment Bank. „Mojí prioritou bude urychlit digitální transformaci firmy, posílit tvorbu vlastního obsahu, přinášet divákům zábavu a samozřejmě zachovat stávající nezávislé a objektivní zpravodajství,“ říká.

PPF zároveň celou skupinu CME zprivatizovala. „Akcie byly staženy z burzy NASDAQ Global Select Market a z Burzy cenných papírů Praha a po dokončení akvizice přestávají existovat. Akcionáři, kteří bezprostředně před účinností akvizice vlastnili akcie CME kategorie A, obdrží 4,58 USD za jednu akcii,“ uvedla dnes v tiskové zprávě.

„Uvědomujeme si odpovědnost, kterou na sebe převzetím CME bereme. Její pozice na trhu je velmi dobrá, a proto budeme dál pokračovat v budovaní sítě navzájem nezávislých televizních kanálů v jednotlivých zemích. Věříme také, že se nám podaří vytvořit nové obchodní příležitosti propojením mediálních a telekomunikačních služeb. CME má početné a věrné diváky, my jim budeme i nadále přinášet kvalitní a atraktivní obsah,“ tvrdí většinový vlastník PPF Petr Kellner.

PPF se podařilo získat poslední potřebné povolení, souhlas Evropské komise, v minulém týdnu. „Byla to letos nejprověřovanější transakce ve střední Evropě,“ napsal mluvčí Vladimír Mlynář. „Zde fakta: V USA, přes tolik citovaný dopis senátora Rubia, nedal ani jeden z dohledových orgánů k transakci jakoukoliv výhradu. V Rumunsku nákup CME prověřoval Thé National Audiovisual Council of Romania a Supreme Council of National Defense celkem 88 dnů, než vydal souhlas. Ve Slovinsku ho prověřovalo Ministry of Culture. Dohromady 53 dnů. Svoje prověřování dělalo i Srbsko a Černá Hora. A nejvíc času věci věnovala Evropská komise: ta nás prošetřovala skoro devět měsíců.“

„Sečteno, podtrženo: nepotvrdilo se žádné z podezření, z nichž jsme občas obviňování. Tak prosím horké hlavy počkejte si s hodnocením pár měsíců, až uvidíte, jestli se televize bude nějak měnit,“ uvádí.

Stanice společnosti mají vedoucí postavení na každém trhu, na kterém CME působí. Portfolio čítá 36 kanálů, které pravidelně sleduje okolo 50-ti milionů lidí. Česká TV Nova, kterou CME získala v roce 2004 zpět právě od PPF Petra Kellnera, nicméně zůstává jedním z jejích nejdůležitějších aktiv.