logo Facebook
i slova jsou činy

Mobilní aplikací roku v kategorii média je Stream.cz

17. června 2017 06:00 / autor: Jan Mrzena

Tento týden vyvrcholila letošní Mobilní aplikace roku. Nominace i hlasování je otevřeno široké veřejnosti a cílem je najít nejen nejpopulárnější, ale také inovativní aplikace pro mobilní telefony, upozornit na ně a podpořit jejich české tvůrce. V kategorii Média vyhrál Stream.cz, druhé skončilo Youradio a třetí byla Tapito.

Stream.cz je dnes velmi populární aplikace, která umožňuje konzumovat internetovou televizi podle toho, co divák chce, kdy a kde chce. Televize nabízí kauzy, zábavu i adrenalin, ale také příběhy i cestopisy. Zejména pro mladší generaci je trendy a začíná ovlivňovat i formátování tradičních televizí. Stream.cz dostal navíc zvláštní ocenění od společnosti Dobrý web za Nejluxusnější Ux Aplikaci.

Youradio je aplikace pro streaming hudby multimediálního domu české Lagardere Active. Dnes ji má nainstalovánu 350tis. uživatelů. Byla určena primárně mladším uživatelům, ale po velké odezvě uživatelů již připravuje i obsah pro širší publikum. V brzké budoucnosti se má objevit i zpravodajská verze Youradio news.

Na třetím místě se umístila aplikace Tapito. Umožňuje především individuální volbu zpravodajského balíčku podle potřeb uživatele. Články a informace ze všech českých webů přímo do mobilu užívá postupně víc konzumentů a služba zapadá do portfolia starších vyhledavačů. Má velkou perspektivu.

V první desítce se umístily celkem tři rozhlasové aplikace a několik internetových televizí. Velký úspěch má DVTV, ale třeba i O2. Internetové rozhlasové a televizní vysílání je na rozdíl od klasického bez regulace. Obliba roste a uživatelský trend je tedy hmatatelný.