logo Facebook
i slova jsou činy

Echo nabídne 51 % svých akcií čtenářům, zbytek získá Rudolf Ovčaří

19. listopadu 2020 13:31 / autor: Vojtěch Berka

„Média v rukou oligarchů versus Echo v rukou čtenářů.“ Tak zní slogan na obálce Týdeníku Echo, kterým společnost Echo Media oznamuje rozhodnutí sáhnout k neobvyklému kroku. Polovinu svých akcií nabídne čtenářům. Mění se i majetkové struktura té druhé půlky, podíly Dalibora Balšínka a Jana Klenora převezme Rudolf Ovčaří.

Echo by se tak mělo stát prvním médiem, které většinově vlastní jeho čtenáři.

"Dnes je to tak, že velká média, aspoň v České republice, jsou vlastněna oligarchy, tedy lidmi, kteří vysávají stát. Druhý model představuje Seznam, který peníze tahá přes digitální inzerci. Ale tahá je mimo jiné z jiných médií," říká Rudolf Ovčaří. "Mě teď nejvíc zajímá, aby se na tomto pilotním projektu s Echem odzkoušel nový model financování médií. Myslím si, že první signál přijde rychle."

Každý čtenář, který si předplatí produkt Echo Komplet, automaticky dostane voucher na jednu akcii vydavatelství Echo Media. Cena je činí 2999 Kč. Čtenáři tak získají, kromě tištěného týdeníku, také přístup na placené sekce Echo24 a Echo Prime. Celou nabídku naleznete ZDE.

Podle svého průzkumu má Echo údajně na 230 tisíc pravidelných čtenářů. Jejich podíly budou koncentrovány skrz nadaci Svoboda slova a myšlení, která bude realizovat celý projekt. Dalibor Balšínek zůstává nadále šéfredaktorem Echa