logo Facebook
i slova jsou činy

Křišťálovou Lupu si odnesly Seznam Zprávy, DVTV a U Kulatého stolu

27. listopadu 2020 09:55 / autor: Vojtěch Berka

Mediální a technologický server Lupa.cz letos již po patnácté rozdělil své Křišťálové Lupy, jež oceňují mimořádné počiny na českém internetu. I tento rok Cenu popularity obhájil projekt Martina Veselovského a Daniely Drtinové DVTV, těsně následovaný politicko-satirickou show Šťastné pondělí, kterou pro Seznam Zprávy uvádí Jindřich Šídlo.

DVTV se málem podařilo vyhrát ještě v dalších dvou kategoriích. V sekci online video je ale předskočili Tři tygři a jejich crowdfundingová kampaň se umístila na třetím místě, za kampaněmi Rohlíku a CoroVent.

Seznam Zprávy druhé místo Šťastného pondělí příliš mrzet nemuselo. Odnesly si totiž prvenství v kategorii Zpravodajství a publicistika. Na druhé příčce se umístil zpravodajský portál České televize ČT24.cz, třetí skončil Deník N. Zajímavé bylo také poměrně solidní umístění CNN Prima News, které skončili na osmé příčce, nebo až jedenácté místo pro iHNed.

Podcast roku vyhrálo U Kulatého stolu Martina Klesnila a Patrika Fialy, následované veřejnoprávní Vinohradskou 12 a Českým podsvětím od Seznamu. V kategorii One (wo)man show zvítězil Kovy, na druhém místě se umístila Standa Show. Úspěchy sklízel v řadě kategorií také herní pořad INDIAN.

Křišťálová Lupa se poprvé ve své historii vyhlašovala online. Důvodem byl samozřejmě pandemie Covid-19.

Kopletní výsledky nalznete na webu Lupa.cz, kde se můžete také podívat na vyhlašování vítězů a rozhovory s oceněnými osobnostmi.