logo Facebook
i slova jsou činy

Oči zpravodajských médií jsou znovu upřeny na USA – ve Washingtonu proběhne inaugurace Joea Bidena

20. ledna 2021 12:54 / autor: redakce

Dění v USA dnes znovu ovládne obrazovky a to i na této straně Atlantiku. Ve Washingtonu proběhne inaugurace nového amerického prezidenta Joea Bidena, na kterou budou po nedávném drama na Kapitolu upřeny zraky celého světa. Obřad začíná v 18 hodin našeho času a v přímém přenosu jej nabídnou všechny velké televize, ale třeba i Český rozhlas.

Česká televize pro pokrytí samozřejmě využije svého zpravodajského kanálu ČT24, který asi bude jednoduchou první volbou pro většinu Čechů, jež mají zájem dění v USA dnes sledovat. Vysílání ČT24 začíná již v 17:00 a moderovat budou David Miřejovský, Martin Řezníček a Michal Kubal.

Také speciál CNN Prima News začíná už v 17:00 a také CNN nabídne živé vstupy přímo z USA. Moderovat budou Jaroslav Brousil a Libor Bouček. CNN hodlá své vysílání obohatit technologií rozšířené reality.

Největší domácí televize TV Nova využije k přenosu svého online prostředí TN.cz, kde poběží coverage dění ve Washingtonu takřka celý den, od 13:00. Přímo na místě bude Nova mít reportérku Hátu Sassmanovou.