logo Facebook
i slova jsou činy

Majstrštyk drzosti a pokrytectví

01. února 2021 08:30 / autor: Zdeněk Šarapatka

Městský soud v Praze si vyžádal na Radě ČT její stanovisko k žalobě členů dozorčí komise, které rada nezákonně odvolala. Předseda rady Pavel Matocha včera požadoval na generálním řediteli ČT, aby radu u soudu zastupoval (sic!!) právní útvar České televize! Za peníze televizních koncesionářů. Místo toho, aby se těch 10 „hrdinů“ složilo z vlastních platů radních ČT na svého privátního advokáta, má podle nich a Matochy jejich obhajobu platit rozpočet veřejnoprávní televize.

Ausgerechnet ti samí koncesionáři, kteří proti nezákonnému odvolání dozorčí komise protestovali, teď mají cálovat právní služby jejím popravčím. Paradoxy tu neberou konce: Česká televize by tedy podle požadavku Matochy a jeho souputníků měla u soudu hájit „kontrolory“, kteří ji na politickou objednávku šikanují.

Lipovská sice kontroluje počty na radě konzumovaných chlebíčků, Matocha vyšetřuje natržené obálky ČT na poště a spolu s Kysilkou a spol. rajtují po roční odměně pro Petra Dvořáka, ale mít „zadara“ právní služby kvůli vlastnímu maléru je ok.

Tohle už není Rada České televize, ale Farma zvířat. S čuňaty, utrženými ze řetězu. Vzdorovat téhle svévoli v jednom či ve dvou je stále těžší. Veřejné protesty je nezajímají. Navíc: protizákonné chování, na které upozorňuji, kryjí poslanci ANO, SPD a KSČM ve Volebním výboru PS. Poslední řešení tu přesto je: odvolat celou Radu ČT.

Vaši zástupci ve VV PS PČR

 

Zdeněk Šarapatka

Autor je členem Rady ČT
Původně zveřejněno na Facebooku