logo Facebook
i slova jsou činy

Česká televize bude shrnovat měnící se protivirová opatření v krátkých specializovaných pořadech

25. února 2021 18:35 / autor: Vojtěch Berka

Vnést do pandemického chaosu trochu pořádku a přehlednosti, o to se nyní bude Česká televize pokoušet za pomoci krátkých pořadů, které mají sumarizovat aktuální vládní opatření. Poprvé se ve vysílání Jedničky České televize objeví infoservis Epicentrum dnes, a to bezprostředně po sportovní relaci Branky, body, vteřiny. ČT to uvedla v tiskové zprávě.

Minipořady doplní komplexní informační servis veřejnoprávní televize, který sestává z živých přenosů tiskových konferencí vlády, celodenního zpravodajství na ČT24, večerních speciálů i webového zpravodajství. Nutno přiznat, že vzhledem k rychlosti, s jakou se opatření někdy mění a k razanci, s jakou zasahují do běžných občanských svobod, není dedikovaný formát vůbec od věci.

"Krátké vysvětlující pořady vyráběné na denní bázi mají za cíl přehledně a stručně informovat diváky o aktuálně platných vládních opatřeních a nařízeních," stojí v tiskové zprávě ČT. "Odpoví také na otázky, které si v současné době lidé kladou. Infoservis Epicentrum bude vysílat nejen Jednička České televize, ale po dopoledních zprávách i program ČT3 a v průběhu dne zpravodajská ČT24."