logo Facebook
i slova jsou činy

Nadační fond nezávislé žurnalistiky povede Kateřina Hrubešová

27. dubna 2021 12:12 / autor: redakce

Nadační fond nezávislé žurnalistiky mění ředitele. Od května jej povede Kateřina Hrubešová, dlouholetá ředitelka profesního internetového sdružení SPIR, která po čtyřech letech vystřídá Josefa Šlerku. O jejím jmenování rozhodli členové správní rady a Kolegia zakladatelů fondu.

„Práce pro NFNZ je logickým pokračováním mé dosavadní profesní kariéry, kde se protíná novinářská a manažerská praxe v oblasti médií a internetu. Díky dlouholeté praxi vím, jak fungují média a co potřebují pro své přežití. Věřím, že své zkušenosti budu moci ve Fondu využít pro rozvoj dalších projektů a kultivaci novinařiny v ČR. Zvláště v současné době, kdy jsou média ve velkém ohrožení. Úbytek příjmů se na jejich fungování podepisuje zvlášť drasticky. Fond je tu proto, aby jim pomohl přežít a umožnil jim pracovat, poskytovat čtenářům kvalitní a rychlé informace a nastavil vysokou laťku nezávislé žurnalistiky,” říká Kateřina Hrubešová.

Dosavadní šéf NFNZ Josef Šlerka bude i po svém odchodu z pozice ředitele s NFNZ nadále spolupracovat. „Těším se, že budu mít více času věnovat se datovým analýzám,“ okomentoval to.

Zdroj: Tisková zpráva NFNZ