logo Facebook
i slova jsou činy

TV Nova dostala od rady hned dvě pokuty

21. července 2017 09:36 / autor: Jan Mrzena

TV Nova dostala od Rady pro rozhlasové a televizní vysílání pokutu 500tis. za skrytou reklamu v divácky oblíbeném seriálu Ordinace v růžové zahradě. Reklama byla umístěna v díle odvysílaném 15. listopadu a propagovala produkt Innogy. Další pokutu za podobné porušení zákona, tentokrát ve výši 300tis. dostala TV Nova za odvysílání reklamy na produkty obchodního domu KIKA v pořadu Snídaně s Novou 21.října. Jestli česká komerční jednička pokuty uhradí nebo jestli podá proti rozhodnutí stížnost, není zatím jasné.

Rada na svém 12. zasedání tento týden projednala 45 bodů programu. Vedle zmíněných dvou pokut vyhodnotila 25 stížností diváků a posluchačů, vydala tři upozornění na porušení zákona. Rozhodla o zahájení pěti správních řízení.

Mimo jiní rada udělila čtyři licence společnosti AMC Networks Central Europe k provozování televizního vysílání programů Sundance TV PE, Sundance TV FR a AMC CHANNEL RU, šířených prostřednictvím družice a programu Sport4 Czechia and Slovakia šířeného prostřednictvím zvláštních přenosových systémů. Udělila také licenci společnosti MEDIA BOHEMIA k provozování rozhlasového vysílání prostřednictvím vysílačů v Kolíně (91,4 MHz / 100 W) a v Peci pod Sněžkou (99,6 MHz / 50 W) pro program Rock Radio.

Rada se také seznámila s analýzou vlastnických struktur skutečných majitelů a osob ovládajících provozovatele rozhlasového a televizního vysílání, provedenou spolkem Lexperanto, z.s., která byla Radě doručena 9. června.

Příští zasedání Rady pro rozhlasové a televizní vysílání bude 8. a 9. srpna 2017.