logo Facebook
i slova jsou činy

Jandáka ve volebním výboru nahradil Valhoda

25. července 2017 06:00 / autor: Jan Mrzena

Volební výbor Poslanecké sněmovny byl po odchodu Vítězslava Jandáka (ČSSD) z vrcholné politiky nekompletní. Ovšem jen několik týdnů. Jeho novým členem se stal Václav Valhoda (ČSSD), který do sněmovny nastoupil v červnu právě za Jandáka a nahradil ho i ve výboru pro vědu, vzdělání, kulturu, mládež a tělovýchovu. Václav Valhoda je elektroprojektant a dlouholetý regionální politik. V letech 2008 až 2016 zastupitel a radní Jihočeského kraje, od roku 2010 starosta města Volyně na Strakonicku (předtím v letech 2006 až 2010 místostarosta města). Působil také od roku 2009 v dozorčí radě akciové společnosti Nemocnice Strakonice, v letech 2012 – 16 i jako její předseda. Nemocnice patří do rodiny nemocnic založených a vlastněných Jihočeským krajem.

Volebnímu výboru předsedá Martin Komárek, člen ANO 2011. Místopředsedy jsou Pavla Golasowská (KDU – ČSL), Nina Nováková (TOP 09) a Vladimír Koníček (KSČM). Ve výboru jsou také Vlasta Bohdalová (ČSSD), Miroslava Němcová (ODS), Miloslava Vostrá (KSČM), Stanislav Berkovec (ANO 2011), Zdeněk Bezecný (TOP 09), Jan Birke (ČSSD), Miroslav Grebeníček (KSČM), Martin Kolovratník (ANO 2011) a Jan Sedláček (ANO 2011).

Momentálně výbor řeší volbu dvou členů Rady Českého rozhlasu. Až do druhého srpna mohou organizace a sdružení poslat nominace možných budoucích radních právě volebnímu výboru. Ten z nich po veřejném slyšení vybere finalisty pro volbu Poslaneckou sněmovnou.