logo Facebook
i slova jsou činy

Radní Šarapatka se pozastavil nad diskusí Milana Fridricha a Marka Wollnera o normalizačních seriálech na facebooku

27. července 2017 06:00 / autor: Jan Mrzena

Dnes poprvé se jednání Rady České televize zúčastnili noví členové Martin Doktor a Tomáš Samek. Do diskuse se však nezapojili. Radní nejprve informoval generální ředitel Petr Dvořák o připravovaném podzimním vysílání, které zveřejnila televize na úterní tiskové konferenci, a připomněl vybrané červencové aktivity. „Česká televize a Národní památkový ústav dnes podepsaly memorandum o vzájemné spolupráci. Hlavním smyslem je prohloubení dosavadní spolupráce a podpora zájmu veřejnosti o vlastní dějiny,“ uvedl také Dvořák a popsal zájem diváků o vysílání Tour de France. Těch bylo v úhrnu 2,16 milionu.

Radní Šarapatka se zaměřil na letní reprízy, „Všiml jsem si diskuse na facebooku, která se rozhořela mezi ředitelem programu panem Fridrichem a šéfredaktorem publicistiky Wollnerem na téma Malý pitaval a těchto normalizačních seriálů. Ponechávám stranou, jestli je vhodné, aby členové vedení televize spolu diskutovali ve veřejném prostoru,“ předeslal, „Chtěl bych požádat generálního ředitele, jestli je možné, abychom se seznámili s klíčem, který je určující pro nasazování repríz v letním schématu.“ Petr Dvořák v reakci slíbil, že nechá zpracovat podklad a doporučil, aby ho rada projednala, kvůli aktuálnosti, hned na příštím zasedání.

Dozorčí komise na základě úkolu rady prověřila postup České televize při zadávání zakázky „Zajištění mediálního servisu a služeb v oblasti public relations“. Předseda Jiří Staněk popsal souvislosti zakázky a potvrdil, že televize jednala v souladu se zákonem.

Radní se poté věnovali obsáhlé zprávě o postupu digitalizace Archivu programových fondů a nákladech na ni. „Práce pokračuje a zrychlili jsme,“ uvedl finanční a provozní ředitel Milan Cimirot, „příští rok pravděpodobně dokončíme převod do nového digitálního formátu.“ Jan Brandejs pochválil vedení televize za péči o archiv i za padesátistránkovou zprávu, „Takovou práci my chceme, takovou si představujeme.“

Příští jednání rady bude 23. srpna.