logo Facebook
i slova jsou činy

Blesk postavil studio pro Volební souboj 2017. Každou středu z něj bude vysílat živě

06. září 2017 01:27 / autor: Jan Mrzena

I Blesk se zapojí do předvolebních debat. Vedle speciálních projektů České televize a Českého rozhlasu, které mají takové diskuse v popisu práce, vytvoří vlastní názorovou platformu mediální dům CZECH NEWS CENTER. Bude to v komerčním mediálním prostoru další projekt související s horkou fází kampaně před volbami do Poslanecké sněmovny. Již dnes bude zřejmé, zda úroveň diskuse bude vyšší, a tím i pro diváky přitažlivější, než třeba na TV Barrandov.

Přímo v budově mediálního domu CNC vyrostlo koncem prázdnin speciální volební studio. Zpravodajská redakce Blesk Zprávy odsud bude ode dneška každou středu živě vysílat předvolební debaty. Seriál speciálů skončí 21. října volebním studiem s výsledky voleb a komentáři. Série sedmi tematických debat dostala název Blesk Volební souboj 2017.

Pro naše zpravodajství je to klíčový projekt sezony, ke kterému přistupujeme se stejnou vážností, s jakou voliči a politici vnímají letošní volby do Sněmovny. Voliči si podle našich debat mohou udělat obrázek o silných a slabých stránkách lídrů politických stran. Tyto debaty jim zároveň pomohou při rozhodování o tom, které politické straně nakonec v říjnu svěří svůj volební hlas,“ říká šéfredaktor Blesku Radek Lain.

 

Debaty budou moderovat političtí redaktoři a editoři Blesk Zpráv Klára Brunclíková, Zuzana Štíchová, Jakub Veinlich a závěrečnou superdebatu s lídry ještě David Vaníček.

Přehled tematických debat Blesku (Všechny začínají ve 14 hodin živě na Blesk.cz a také na Facebooku Blesk.cz):

Středa 6. září 2017 ­−  Peněženka

Středa 13. září 2017 ­−  Na zdraví!

Středa 20. září 2017 ­−  Nákupní košík

Středa 27. září 2017 ­−  Do zbraně!

Středa 4. října 2017 ­−  K tabuli! (Školství)

Středa 11. října 2017 ­−   Život v Česku

Středa 18. října 2017 ­−   BITVA O PREMIÉRA (Superdebata lídrů)

Hosty vybírá Blesk podle volebního potenciálu, který přímo pro debaty vypracovává Phoenix Research, a to ve třech vlnách, redakce pak zve aktuálních TOP 6 zástupců stran s nejvyšší šancí vstupu do Sněmovny.