logo Facebook
i slova jsou činy

Nejvyšší správní soud po třech letech potvrdil pokutu 100 tis. TV NOVA

16. září 2017 06:00 / autor: Jan Mrzena

Rada pro rozhlasové a televizní vysílání se tento týden seznámila s rozsudkem Nejvyššího správního soudu z 18. srpna. Soud po více jak třech letech potvrdil pokutu 100 tis., kterou uložila rada TV NOVA za odvysílání reportáže Na vaší straně v rámci Televizních novin 15.prosince 2013.

Rada projednala na posledním zasedání 44 bodů programu. Vyhodnotila 17 stížností diváků a posluchačů, rozhodla o zahájení třech správních řízení. V rámci agendy rozhlasového vysílání vyhlásila výběrové řízení na obsazení celkem devíti frekvencí VKV, které pokrývají různé části republiky. Jde převážně o vysílače malého výkonu s lokálním dosahem. Začala řešit stížnost na Radio Kiss a začala posuzovat vysílaný program HEY Radia na souboru technických parametrů.

V oblasti televizního vysílání se rada seznámila s rozšířením převzatého vysílání Digital Broadcasting o televizní stanici REBEL2 Slušnej kanál Radima Pařízka. Převážně se pak věnovala analýzám kontinuálního vysílání vybraných programů TV NOVA, FTV Prima, ale i některých menších vysilatelů, například MTV NETWORKS. Zatím není známo, zde tyto analýzy budou podkladem k zahájení správních řízení. Rada průběžně monitoruje zpřístupňování vysílání osobám se zrakovým postižením na kanálech Novy a na Primy.

Příští zasedání Rady pro rozhlasové a televizní vysílání bude 26. a 27. září 2017.