logo Facebook
i slova jsou činy

Rada řešila, proč ČTK nepřevzala informace z rozhovoru s prezidentem

17. září 2017 06:00 / autor: Jan Mrzena

Na středečním jednání se obrátil předseda Rady České tiskové kanceláře Tomáš Mrázek na generálního ředitele Jiřího Majstra s dotazem, proč agentura nepřevzala informace z rozhovoru Parlamentních listů s prezidentem republiky Milošem Zemanem. Rozhovor, který prezident poskytl při návštěvě Moravskoslezského kraje, byl poprvé uveřejněn v pátek 8. září na webu Deník.cz. ČTK je veřejnoprávní a podobné informace běžně zpracovává. Jiří Majstr neměl aktuálně dostatek informací k dispozici, a proto radním přislíbil, že věc prověří a následně radě zašle své stanovisko.

Na konci letošního dubna rada potvrdila ve funkci generálního ředitele Jiřího Majstra. Ten v kandidátském projektu deklaroval potřebu obnovení funkce šéfredaktora České tiskové kanceláře, kterou několik let zastává sám. Tomáš Mrázek požádal o informaci, jak plánované oddělení funkcí probíhá. Jiří Majstr sdělil, že se bude, s ohledem na vysoké pracovní vytížení v období voleb, tomuto tématu věnovat v 2. polovině října a během listopadu letošního roku.

Generální ředitel bude radním posílat od 20. září denní přehled volebního zpravodajství ČTK. Rada si kontinuální informaci vyžádala až do svého příštího zasedání. Na něm pak rozhodne, kdy bude akce ukončena.

Příští jednání rady je plánované na 25. říjen. Vždy před veřejným zasedáním se schází k půlhodinové neveřejné poradě předsednictvo.