logo Facebook
i slova jsou činy

Radní chtějí všechny hlavní politické lídry v Superdebatě Václava Moravce

07. října 2017 06:00 / autor: Jan Mrzena

Vratislav Dostál požádal na jednání rady tento týden Českou televizi, aby udělala maximu pro to, aby v předvolební Superdebatě Václava Moravce byli lídři všech politických stran. Tento názor podpořil i Zdeněk Šarapatka. Ten si ovšem přál, aby koncesionáři mohli v diskusi vidět hlavní politické lídry. Radní zjevně narážel na termínovou kolizi Superdebaty ČT a Nova Duelu, který slibuje konfrontaci Lubomíra Zaorálka a Andreje Babiše. „Zájmem České televize je, aby závěrečná předvolební debata byla co nejvíce reprezentativní,“ reagoval generální ředitel Petr Dvořák, „čekáme na závěrečné výsledku výzkumu volebních preferencí, které budou k dispozici na začátku příštího týdne. Pak se rozhodneme, jak postupovat dál.“

Petr Dvořák informoval radu o vysílání volebních spotů politických stran a hnutí, která kandidují do Poslanecké sněmovny. Spoty se budou na obrazovce objevovat do středy 18. října, vždy v pracovní dny. Nasazovány budou v pořadí, které bylo určeno losováním pod notářským dohledem. Česká televize věnuje spotům více než 14 hodin vysílacího času. „Radě České televize na příštím zasedání předložím pro informaci materiál s názvem Česká televize v letech 2011 až 2017, který shrnuje klíčové události, rozhodnutí, aktivity a výsledky dosažené v rámci mého předchozího funkčního období v pozici generálního ředitele,“ oznámil také Petr Dvořák.

Rada dostala návrh svého rozpočtu na rok 2018. Nebylo zřejmé, kdo rozpočet zpracoval, radní se k němu vrátí na příštím zasedání. Rada také vyslechla informace o programových schématech všech kanálů České televize ve 2. pololetí letošního roku.

Příští jednání rady se uskuteční 25. října v Ostravě.