logo Facebook
i slova jsou činy

Tomio Okamura: ČESKOU TELEVIZI ODPOLITIZUJEME TÍM, ŽE JÍ ZESTÁTNÍME!

07. října 2017 14:00 / autor: Jan Mrzena

Česká média mapují názory politiků a politických stran, které mají podle průzkumů šanci dostat se do Poslanecké sněmovny. Zajímá nás, co si myslí o médiích, co by chtěli udělat, jaké zákony přijímat a proč. Hostem je tentokrát předseda hnutí Svoboda a přímá demokracie Tomio Okamura.

„Mainstreamová média jsou probruselská, proimigrační a proislámská,“ zhodnotil Tomio Okamura situaci v naší mediální krajině a dodal, „nedemokraticky ovlivňují názory voličů. Mají fašizující tendence, kdy oponent je umlčován a dehonestován.“ Své zkušenosti s velkými televizemi a regulačními orgány shrnul, „V posledním měsíci mě párkrát pozvala TV Barrandov do předvolebního vysílání a okamžitě radní pro rozhlasové a televizní vysílání poslali stížnost na televizi Barrandov, že Okamura je tam často. To je zajímavé, že za celé čtyři roky neposlali stížnost třeba na ČT, Primu, nebo Novu, že tam Okamura není vůbec! Ani na ČRo. To nikomu nevadilo.“

Největší problém spatřuje Tomio Okamura v politizaci veřejnoprávních médií, „Jsou to loutky v rukách politiků.“ Odpolitizování by chtěl řešit zrušením koncesionářských poplatků a zestátněním České televize, potažmo i Českého rozhlasu. Kontrola hospodaření by měla podléhat Nejvyššímu kontrolnímu úřadu a pevný názor má i na volbu generálních ředitelů, „My navrhujeme přímou volbu ředitele České televize,“ a upřesňuje, „Každý divák by měl mít možnost si zvolit svého ředitele a nebude to stát ani korunu navíc. Zestátněním ušetříme spoustu peněz.“ Vlastní volbu by spojil třeba s krajskými nebo senátními volbami a mandát ředitele by trval čtyři roky.

Celý rozhovor Jana Mrzeny s Tomiem Okamurou si pusťte právě zde!