logo Facebook
i slova jsou činy

Mezinárodní konference o digitalizaci v Senátu

23. října 2017 13:44 / autor: Jan Mrzena

Ve čtvrtek proběhne v Senátu mezinárodní konference „Digitální ekonomika a společnost“. Pořádá ji senátní výbor pro územní rozvoj, veřejnou správu a životní prostředí společně s Masarykovým ústavem vyšších studií Českého vysokého učení technického v Praze. Na programu konference jsou témata jako příležitosti a rizika soudobé digitalizace, digitální government nebo digitální Česko – Společnost 4.0. O své názory se s hosty podělí mimo jiné Ondřej Malý (vládní koordinátor digitální agendy), Jaroslav Strouhal (náměstek ministra vnitra) a Adriana Krnáčová (primátorka Prahy). Konference je široce rozkročena a bude se věnovat i stavu digitalizace v České televizi a Českém rozhlase. Digitalizaci médií se bude věnovat také jednání v odpolední odborné sekci.

Mezi hosty dostanou také patnáctiminutový prostor generální ředitelé České televize Petr Dvořák a Českého rozhlasu René Zavoral. Více času na diskusi o digitalizaci médií budou mít účastníci konference v rámci samostatné odborné sekce. Tu bude moderovat Nikolaj Savický (vedoucí oddělení rozvoje a vnějších vztahů MUVS ČVUT).

Jakkoliv je pořádání konference o digitalizaci na půdě horní komory parlamentu pozitivní zprávou, její široký záběr předem logicky omezil podrobnost jednotlivých témat. Takže během tří hodin dopoledne musí zvládnout účastníci digitalizaci státní správy, chytrou a kreativní Prahu, sdílenou ekonomiku, digitální gramotnost a digitalizaci veřejnoprávních médií. Velký krajíc, který se patrně omezí na informace, které už většinou ve veřejném prostoru zazněly.