logo Facebook
i slova jsou činy

Rada schválila svůj rozpočet na rok 2018

27. října 2017 06:00 / autor: Jan Mrzena

Na výjezdním zasedání v Ostravě schválila Rada České televize svůj rozpočet na rok 2018. „Náš rozpočet se ničím neliší od předchozích,“ uvedl místopředseda Jaroslav Dědič, „dominantní položka, více než 90 %, jsou odměny členů rady.“ Plán nákladů na právní a poradenskou činnost jsou nižší, než v roce 2017. „Letos jsme plánovali větší objem kvůli k volbě generálního ředitele, ale využili jsme pouze asi 10tis. Kč,“ vysvětlil Dědič. Zbylá část je připravena na cestovné radních. Konkrétní čísla rozpočtu rady na rok 2018 však zveřejněny nebyla.

Generální ředitel Petr Dvořák seznámil radní s diváckým ohlasem na vysílání parlamentních voleb. „Super debatu Poslední slovo sledovalo přes 800tis., sobotní volební speciální volební vysílání shlédlo 816tis. (share 37%) a večerní debatu vítězů sledovalo 465tis. diváků. Sobotní zpravodajskou hodinu na ČT24 a ČT1 pak sledovalo 1,38mil. (38%) – což dvojnásobný podíl na sledovanosti, než měly hlavní konkurenční kanály. Nedělní Otázky Václava Moravce se staly nejsledovanější od února 2014.“ Dvořák doplnil i údaje o dopadu informací na webu České televize. Vyšlo tam asi 1500 článků a videí, speciální obsah nabídly aplikace Volební lístek on-line a Témata voleb 2017. Za celý víkend měl web více, než 4,4 milionu zobrazení. Superdebatu pochválili radní Zdeněk Šarapatka, „dala jasnou odpověď na pochyby, jestli je Česká televize nestranná!“ Jaroslav Dědič vyzdvihl fakt, že sledovanost i po přesunu na pozdější hodinu, díky konkurenční debatě Andreje Babiše a Lubomíra Zaorálka na TV Nova, byla vysoká.

Ředitel Televizního studia v Ostravě Tomáš Šiřina poté radním představil studio, jeho programové i ekonomické aspekty. Rada konstatovala, že studio plní své veřejnoprávní poslání.

Příští jednání rady je plánováno na 15. listopadu.