logo Facebook
i slova jsou činy

Ivo Valenta a Michal Voráček kupují Regionalnitelevizi.cz

28. října 2017 06:00 / autor: Jan Mrzena

Podnikatel a senátor Ivo Valenta a mediální magnát Michal Voráček vstupují do Regionální televize CZ. A to prostřednictvím  30% podílu jimi vlastněné společnosti OUR MEDIA a 20% podílu Valentovy kyperské společnosti WORLD CAPITAL VENTURES. Transakci schválila na svém posledním zasedání Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.

„Do portfolia OUR média již spadá několik regionálních televizí, našich partnerů, a také řada serverů zaměřených na regionální zpravodajství, takže tato varianta se pro nás stala logickou volbou poté, co jsme se nedohodli s VLM,“ řekla k prodeji polovičního podílu ve firmě její dosavadní majitelka Eva Stejskalová. Valenta prostřednictvím svých firem už vlastní metropolitní televize Praha a Brno 1. Vlastní také Parlamentní listy, tedy projekt, který pochází z dílny právě Michala Voráčka.

„S Regionální televizí.cz máme velmi zajímavé rozvojové plány a jsme rádi, že Eva Stejskalová zůstane akcionářkou a posílí tým naší skupiny,“ uvádí Michal Voráček.

Regionalnitelevize.cz se jako jediný celostátní tematický program už více než 5 let  věnuje  pozitivnímu regionálnímu zpravodajství a zajímavostem z moravských, českých a slezských regionů. Je distribuována všemi dostupnými platformami - prostřednictvím satelitu ASTRA 3B, pozemního digitálního vysílání DVB-T (MUX RS8), kabelových operátorů, či IPTV provozovatelů. Jako jediná televize s regionálním obsahem je součástí projektu people metrového měření. Nejvyššího podílu na sledovanosti dosáhla 23.10. 2017, a to jak v cílové skupině 15+ (0,15%), tak v cílových skupinách 15-54 (0,17%) a 15-69 (0,19%). Navíc, na konci tzv. Prime Time (22:00 – 23:00) její podíl na sledovanosti dosáhl v cílové skupině 15-69 hodnoty 0,3%.