logo Facebook
i slova jsou činy

Jiří Majstr hledá šéfredaktora zpravodajství

31. října 2017 06:00 / autor: Jan Mrzena

Na posledním jednání Rady České tiskové kanceláře informoval generální ředitel Jiří Majstr o zpravodajství agentury k volbám do sněmovny. ČTK vydala během volebního víkendu 360 zpráv, 40 profilových materiálů, 24 videí a 70 audií. Z terénu pak odvysílala řadu přímých videostreamů. Klienti ocenili také novou vizualizační infografiku. Radní se seznámili s výsledky hospodaření agentury za letošní první pololetí. Vedení kanceláře je s vývojem hospodaření spokojeno a předpokládá, že hospodaření v roce 2017 bude na úrovni roku 2016. Výnosy by se měly pohybovat okolo 250mil. Kč s malým kladným hospodářským výsledkem.

Jiří Majstr také oficiálně informoval radu o vytvoření nového manažerského postu v ČTK - ředitele pro strategii a rozvoj. Do pozice jmenoval Jaroslava Kábeleho, který dosud pracoval v Mafře. Generální ředitel také začal pracovat na oddělení klíčové pozice šéfredaktora zpravodajství, kterou několik let zastává sám. Oddělení deklaroval ve svém kandidátském projektu. V současné době zahájil výběr vhodného kandidáta.

Česká tisková kancelář připravuje ke 100. výročí svého založení putovní výstavu. Tu budou moci navštívit lidé v Praze, ale pravděpodobně také v Brně, Ostravě a Českých Budějovicích. Záštitu nad výstavou přijal předseda Senátu Milan Štěch.

Příští zasedání Rady ČTK se uskuteční už 3. listopadu.