logo Facebook
i slova jsou činy

iDNES.tv v pondělí spouští ZPRÁVY

02. listopadu 2017 12:41 / autor: Jan Mrzena

V pondělí 6. listopadu spustí iDnes.tv nový zpravodajský servis v podobě ZPRÁV. Každý den v 18 hodin přinese relace souhrn klíčových událostí z České republiky i ze světa.  Videotým portálu iDNES.cz tak po testovacím provozu při volbách nabídne denně reportáže ze všech regionů, výroky dne, reakce politiků i přímé vstupy z míst, kde se něco děje. Stopáž zpráv bude pět minut. „Krátké shrnutí hlavních událostí dne je přirozeným doplněním portfolia našeho videozpravodajství. iDNES.tv v něm představí i nové tváře. Zprávy budou každý podvečer moderovat Karla Mráčková nebo Romana Svobodová,“ říká šéfredaktorka iDNES.cz Naděžda Petrová. 

Moderátorky se budou před kamerou střídat v týdenních intervalech. Obě mají zkušenosti s televizním zpravodajstvím. Pětiminutový přehled událostí přesto považují za výzvu. Jsem ráda, že také iDNES.cz přichází s denním obrazovým souhrnem. S radostí jsem se podílela na přípravě tohoto projektu a zároveň už se těším na diváky,“ svěřila se Karla Mráčková. Podobně to vnímá i Romana Svobodová: „Na novou zkušenost se moc těším a doufám, že moderované zprávy budou diváky bavit stejně, jako mě baví jejich příprava.“

Za 17 let své existence videotým iDNES.cz vyprodukoval tisíce videí a desítky pořadů. Diváci je najdou na inovované stránce iDNES.tv. Kromě každodenní relace ZPRÁVY nabídne iDNES.tv také diskusní pořad Rozstřel s šéfredaktorem MF DNES Jaroslavem Pleslem a moderátorem Vladimírem Vokálem, další díly cyklu Před 100 lety nebo kulturní magazín Za scénou. V průběhu příštího roku pravděpodobně přibudou další pořady.