logo Facebook
i slova jsou činy

Ředitelem Nových médií Českého rozhlasu je Jiří Malina

02. listopadu 2017 15:50 / autor: Jan Mrzena

Generální ředitel René Zavoral jmenoval k 1.listopadu ředitelem divize Nových médií Jiřího Malinu. „Rozhodl jsem se tak po šestiměsíční zkušební době, protože jsem s jeho působením více než spokojen,“ vysvětlil své rozhodnutí radě na jejím zasedání ve Zlíně. Jiří Malina v České rozhlase působil od roku 2001, poté pracoval od roku 2010 v pražské ZOO, v závěru ve funkci náměstka koncepce a rozvoje. Do rozhlasu se vrátil letos v dubnu.

„Internet je všudypřítomný prostor, kde prochází distribuce obsahu,“ řekl radním při uvedení do funkce Jiří Malina. „Dnes máme v Českém rozhlasu tři pilíře koncentrace obsahu - Rozhlas.cz, kde jsou například staniční weby, projekty a korporátní informace, dále iRozhlas.cz, tedy zpravodajský web, který jsme spustili v dubnu, a Audioportál, který pracovně nazýváme Mujrozhlas.cz. To je místo, kde by se měly koncentrovat naše audio služby,“ vysvětlil. Distribuce obsahu dnes probíhá prostřednictvím webu, jak na počítačích, tak i v mobilních telefonech. Větší budoucnost mají mobilní aplikace, rozhlas vlastní službu audio a digitální vysílání. „Do budoucna počítáme například s využitím chytrých audio asistentů v domácnostech,“ dodal Jiří Malina, „tato aplikace je založena na vzduchu“.

Český rozhlas je především výrobcem obsahu. Vysílání prostřednictvím FM frekvencí je aktuálně pouze jedna z mnoha platforem šíření obsahu. S postupnou digitalizací výroby se rozhlas zaměřil nejen na medializovaný systém DAB a DAB+, ale také právě na prostor, který otevírají všechny cesty nových médií. Velké prostředky například investoval do svého zpravodajského webu iRozhlas.cz.