logo Facebook
i slova jsou činy

Nova v posledních dnech roku šetří

15. listopadu 2017 14:45 / autor: Jan Mrzena

Nova připravila na vánoční svátky především reprízy oblíbených českých i zahraničních pohádek. V programu jsou i animované filmy a starší komedie. Nova tak (patrně vědomě) vyklízí předem prostor České televizi, se kterou v posledních dnech roku tradičně soupeří (v posledních letech neúspěšně) o čísla sledovanosti. V hlavním vysílacím čase na Štědrý den nasadí opět českou pohádku Tři bratři (režie Jan Svěrák). Během svátků si diváci mohou pustit reprízy oblíbených pohádek Byl jednou jeden král nebo Z pekla štěstí. Chybět nebude ani novácká vánoční trvalka - americká romantická komedie Pretty Woman. 

„Vánoce jsou časem klidu, pohody a rodinných setkání, proto si televize Nova pro své diváky připravila program plný nestárnoucích snímků, které zejména v tomto období udělají radost dětem i dospělým,“ vysvětlila programová ředitelka Alex Ruzek. Nova tak opět budou vysílat pohádky, které jí za minimální náklady přinášely relativně velkou diváckou odezvu. Patří sem evergreeny jako Honza málem králem, Mrazík, Dařbuján a Pandrhola, O statečném kováři, Čertova nevěsta a další. Z animovaných to budou hlavně Disneyovské pohádky z  Ledové království, Shrek: Zvonec a konec, Kocour v botách, Kráska a zvíře nebo Aladdin. Ještě před Vánoci budou sobotní večery patřit populární sérii filmů Harry Potter.

Nova Cinema nabídne sice také reprízy, ale celkově v mnoha ohledech kvalitnější program. Diváci tak mohou opět vidět Vánoční prázdniny, Lepší už to nebude, Vánoční lov, ale třeba i Grinche a Legendu o sovích strážcích. Zastoupena bude i náročnější produkce, například muzikál Varieté, nebo  animované Ukradené Vánoce Tima Burtona. Dojde i na premiérové uvedení nevánočního akčního filmu Black Mass: Špinavá hra.

Na poslední večer v roce Nova zařadí tradiční Silvestrovské Televizní noviny s humornými situacemi z domova i ze zahraničí. Svého speciálu se dočká i  Tvoje tvář má známý hlas - to nejlepší! Speciál nabídne nejlepší vystoupení ze třetí a čtvrté řady zábavné show a moderátor Ondřej Sokol provede jejím zákulisím. I na Silvestra se Nova rozhodla jít cestou levného střihového pořadu s možnou odezvou těch diváků, kteří show sledují pravidelně.