logo Facebook
i slova jsou činy

Lagardere jako první v Česku otestoval Insta-Call

20. listopadu 2017 06:00 / autor: Jan Mrzena

Digitální oddělení multimediálního domu Lagardere Active ČR vyzkoušelo v minulém týdnu na Instagramu Evropy 2 novinku – tzv. Insta-Call. Jedná se o nový formát, který umožňuje vysílání téměř odkudkoliv, propojuje sílu sociálních sítí více subjektů a zapojuje fanoušky a posluchače do dění ve studiu. Do živého vysílání Evropy 2 na Instagramu se poprvé připojil Richard Krajčo a spolu s ním se postupně v jeden moment zapojilo více než 6,5 tisíce dalších fanoušků rádia i samotného zpěváka. Lagardere počítá s tím, že do budoucna formát využije i pro speciální operace a soutěže klientů. 

„V rámci tohoto formátu se dá výborně vytěžit synergie, kterou představuje spojení s dalšími subjekty na Instagramu, ať již umělci nebo samotnými moderátory. Navíc můžeme vysílat téměř odkudkoliv, kde je připojení,“ říká Jiří Sládek, ředitel digitálních aktivit Lagardere Active ČR a dodává: „Do budoucna počítáme také s tím, že formát využijeme jako speciální operaci a budeme v rámci ní nabízet klientům soutěže a další formy komerční visibility. Výhodou je i to, že máme následně jasný přehled o cílové skupině, která live-stream sledovala, a z těchto lidí můžeme nejen vylosovat v soutěži výherce, ale dokážeme k tomu všemu ještě naplánovat i přesně cílenou kampaň propojenou s dalšími online i on-air reklamními formáty. 

Insta-Call nabízí médiu větší interakci s posluchači i fanoušky. Na iPhonech se jim automaticky zapíná zvuk přenosu, a to i v případě, že jej mají vypnutý. Díky tomu ví, že se na jejich kanále něco děje, mohou se zapojit přímo do vysílání, psát dotazy, komentáře a svou aktivitu mohou i sdílet na Facebooku. Záznam je k dispozici ještě 24 hodin po skončení živého vysílání.

Nejsilnější na sociálních sítích je ze skupiny Lagardere značka Evropa 2. Ta má na Facebooku 570 tisíc fanoušků a na Instagramu 155 tisíc fanoušků. Web Evropy 2 pak měsíčně navštíví až 1 milion reálných uživatelů.