logo Facebook
i slova jsou činy

Rada místopředsedu opět nezvolila

30. listopadu 2017 06:00 / autor: Jan Mrzena

Na včerejším uzavřeném pracovním setkání s vedením dostali radní návrh rozpočtu České televize na rok 2018. Rada rozpočet projedná na zasedání za dva týdny, kdy budou zveřejněna i konkrétní čísla. Do té doby k němu zaujme podrobné stanovisko dozorčí komise. Petr Dvořák radu také seznámil s ustavováním divácké rady České televize. Jde o nový poradní orgán generálního ředitele, který byl součástí jeho kandidátského projektu. „Oslovili jsme šedesát renomovaných organizací,“ uvedl Petr Dvořák, „komunikace s těmito organizacemi na systematické bázi mlže přinést zlepšení veřejné služby, kterou Česká televize poskytuje.“ Poté radu informoval o změnách organizačního řádu. Změny budou platit od 1. ledna, podrobnosti připravujeme.

Petr Dvořák také na radě zveřejnil svůj pohled na vývoj televize v době jeho prvního mandátu, „ve veřejném prostoru jsou dohledatelné mnohé dokumenty popisující stav a činnost ČT,“ vysvětlil, „ale to, jak jí uplynulých šest let vnímal její generální ředitel, a jak se mu podařilo naplnit cíle, se kterými do funkce nastupoval, už dohledatelné není. A to bych právě dokumentem „ČT v letech 2011 – 17“ rád změnil.“ Rada se také seznámila s činností klíčové divize Vývoje pořadů a programových formátů. Divize zahrnuje manažery vývoje, tvůrčí producentské skupiny, kterých je v současné době celkem osmnáct, a filmové centrum. Ředitelem divize je Jan Maxa. Mimo jiné k citlivé agendě námětů uvedl, „problém prakticky neexistuje, nikdo se neozývá se stesky – kde je můj námět, kdo se jím zabývá, někdo mi ukradl můj nápad, a podobně.“

Rada se po čase pokusila zvolit třetího místopředsedu. Na funkci kandidovali Michael Hauser, kterého navrhl Vratislav Dostál, a Zdeněk Šarapatka, jehož nominaci oznámil René Kuhn. Ve dvou kolech však žádný z kandidátů nedostal potřebný počet hlasů.

Příští jednání rady je naplánováno na 13. prosince.