logo Facebook
i slova jsou činy

Radní řešili článek Janka Kroupy o nájmech pozemků skupiny Agrofert

02. prosince 2017 06:00 / autor: Jan Mrzena

Na zasedání Rady Českého rozhlasu v Českých Budějovicích dorazilo pouze pět radních. Pokud chtěli přijmout usnesení, museli pro něj hlasovat všichni. Problém se v průběhu letošní předposlední schůze také projevil. Hned v úvodu se rada věnovala celou hodinu řešení stížnosti, kterou dostala už v únoru. Tehdy si publicista Jan Lukavec stěžoval, že v pořadu Jiřího Mejstříka Knihy, na které Vám nezbyl čas (vysílaném do září na ČRo Plus), byla použita jeho recenze bez souhlasu a označení autora. Nové usnesení ke kauze však rada nepřijala. Podrobnosti připravujeme.

Generální ředitel René Zavoral radní mimo jiné informoval o setkaní s řediteli národních institucích, které potvrdilo snahu koordinovat společně oslavy stého výročí vzniku republiky v příštím roce. Informoval také o projednávání Rámcového plánu činnosti ČRo na rok 2018 a o spuštění nových vysílačů DAB+ v Ostravě, Brně a Plzni. „Vedením Rádia Junior, po tragické smrti šéfredaktora Petra Zettnera, byla pověřena editorka stanice Helena Petáková,“ vysvětlil René Zavoral. Rada poté vzala na vědomí výsledky poslechovosti Českého rozhlasu ve 2. a 3. čtvrtletí a Český rozhlas na zasedání rady také zveřejní pravidla i podobu volebního vysílání prezidentských voleb.

Místopředseda Tomáš Kňourek se poukázal na článek Janka Kroupy na webu Českého rozhlasu ohledně nájmu pozemků skupiny Agrofert. Podle něho zpráva měla být lépe zpracována a její znění a načasování zavání účelovostí. Srovnal článek se zprávou ČTK, která téma pojala daleko profesionálněji. René Zavoral slíbil radu o informovat o dalším vývoji kazy.

Příští zasedání rady je svoláno na 20. prosince.