logo Facebook
i slova jsou činy

Ředitelem Programu Českého rozhlasu bude Ondřej Nováček

21. prosince 2017 06:00 / autor: Jan Mrzena

Novým ředitelem Programu Českého rozhlasu byl s účinností od 1. února 2018 jmenován dosavadní šéfredaktor Českého rozhlasu Plus Ondřej Nováček. Změnu ve vedení vzala dnes na svém zasedání na vědomí také Rada ČRo. 

Ondřej Nováček vystřídá ve funkci Evu Hazdrovou-Kopeckou, která své působení na pozici ředitelky Programu ukončí k 31. lednu 2018. „Věřím, že Ondřej Nováček absolutně zúročí své mnohaleté zkušenosti, které získal hned na několika manažerských pozicích v Českém rozhlase,“ uvedl generální ředitel Českého rozhlasu René Zavoral. Muzikoložka Eva Hazdrová-Kopecká převzala divizi programu v březnu 2016 od René Zavorala krátce po jeho jmenování do pozice generálního ředitele. V rozhlase pracuje od roku 2000 na stanicích Vltava a D-dur. Divize programu zahrnuje Dvojku, Vltavu, Radio Wave, Rádio Junior, D-dur, Jazz a Radio Praha, které zabezpečuje vysílání do zahraničí.

Ondřej Nováček vystudoval Filozofickou fakultu Univerzity Palackého v Olomouci, obor česká filologie a historie. Do rozhlasu nastoupil v roce 2002 jako šéfredaktor Českého rozhlasu Region – tehdy nově zřízené regionální stanice pro kraj Vysočina, kde následně působil jako její ředitel. V roce 2012 zastával funkci ředitele Centra vysílání a od roku 2016 vedl stanici mluveného slova Český rozhlas Plus.