logo Facebook
i slova jsou činy

Kdo ojebal český stát, nakalený Feri s kocovinou jako debil a Blade Runner, pobočka Brno

06. února 2017 15:59 / autor: Robert Malecký

Soud tento týden potvrdil, že se poslanci Okamurovi smí – samozřejmě v odůvodněných případech – říkat Pitomio. Je to rozsudek vítaný, nás ale uvrhl v nejistotu: platí to jenom pro Okamuru, který je tedy sám takovým odůvodněným případem? Nebo se to vztahuje i na ostatní politiky? Tím spíš, že sami mluví jak kanálové. My jsme takových odůvodněných případů i tento týden našli až hanba. Tak pojďme na ně.  • Pohodlně se usaďte, dejte si popcorn, začíná totiž předvolební mýdlová opera nazvaná Babiš a Sobotka si ukazují pindíky.


„Řečeno jednoduchým trumpovským jazykem: Korunové dluhopisy byla cesta, kterou využil miliardář A. Babiš k tomu, aby důkladně ojebal český stát.“
(Donald Trump převlečený za správce facebooku Bohuslava Sobotky, 3. února 2017)

Babiš je jak známo člověk vybraných způsobů, proto se za svého předsedu vlády omluvil. Sorry jako, pravil. Ono totiž platí, že vše, co na sebe tito dva pánové do voleb nakydají, je jejich společná vizitka. Jeden druhého do vlády nezákonně vzal, protože tolik chtěl k moci. Spolu o vládě vyjednávali, spolu vládli. Jak se říkává: spolu koně kradli, spolu ať visí.


Politici a další veřejně činné osoby se den co den „dopouštějí“ zaznamenáníhodných slov, jež je dobré uvést do patřičného kontextu.


  • Se Sobotkou je to jak se Silvestrem. Sprostě mluví, jako když abstinent chlastá. Následky známe, v alejích bývá nablito. Není v tom ale sám. Třeba takový Dominik Feri, teplický radní za TOP09, ten se přiznal, že se sem tam ožere a pak je nakalený v KFC, ať už je smysl takového počínání jakýkoli. Nebo že v kocovině obráží politické debaty.


„Já tam šel v úplných hovnech. A to právě těm lidem přijde hrozně sympatický. V úvodu řeknu: „Jsem vykalený, vy určitě taky, já mám kocovinu jako debil.“ Oni se zasmějou, uvolní se atmosféra a bereme se, jako že jsme na stejný lodi.”
(maskot TOP09, 08, 07… Dominik Feri v rozhovoru pro Czechmag.cz, 29. ledna 2017)


  • Náš oblíbenec, poslanec hnutí ANO Martin Komárek, odhalil rozdíl mezi zavedenými parlamentními stranami a Babišovým hnutím. A pro názornost uvedl příklad: staré strany jsou jako analogové telefony, kdežto Babiš a jeho parta, to je digitál!


„Výrobci analogových telefonů se snaží vnutit zákazníkům slogan: Naše telefony jsou ty jediné pravé demokratické, ty chytré jsou falešné a neupřímné, o to falešnější, že jsou nejen výkonnější, ale i levnější než ty naše.“
(bývalý novinář, dnes prodavač humoru Martin Komárek na svém facebooku, 2. února 2017)

Trochu mu to přirovnání hapruje. Naznačovat, že je Babišův digitální přístroj značky Agrofert nějak extra levný, to už chce značnou představivost. Ale chápeme. Za Babiše se někdo postavit musí, ono se to samo neudělá. Naštěstí má v poslaneckém klubu řadu poddaných, pardon – oddaných poslanců, kteří poznají, že je šéf v defenzivě a je třeba mu pomoci nějakou argumentačně vyspělou obranou.
„Na Babiše je pořádaný hon! Je to strašně nechutné.“
(bývalá novinářka, dnes prodavačka dobré nálady Jana Lorencová na facebooku, 31. ledna 2017)

No však. Nechutný hon. Hotová štvanice. A kampaň. Zapamatujte si zejména slovo kampaň, něco nám říká, že ho teď budeme nějakou dobu slýchat častěji.

  • Ale abychom nekončili tak negativisticky, podíváme se ještě na skok do Brna. Jestli je pražská politika žumpa, Brno, to je jiné hřiště. Co jiné hřiště, to je jiný sport. Tamní magnet na trable Svatopluk Bartík, takový Matěj Hollan light, jel taxíkem, a hned na něj vytáhli kvér. Z našeho pohledu je zajímavá odpověď zástupce taxislužby, kterou Bartík zveřejnil.


„Řidič by u sebe neměl mít jakoukoli zbraň. Ani plynovou (což snad byl tento případ). Proto byl deaktivován.“
(Blade Runner 2017, pobočka Brno)

Čili nezoufejte, vždycky může být hůř. Taky byste mohli být v Brně. Deaktivovaní. Klidnou mysl.

Článek napsal Robert Malecký, HlidaciPes.org.
Materiál vznikl pro Ústav nezávislé žurnalistiky.