logo Facebook
i slova jsou činy

Mezi celoplošné televize vplul Seznam

14. ledna 2018 06:00 / autor: Jan Mrzena

Od pátku vysílá v České republice nová celoplošná televize. Po měsících příprav, ladění formátů i týmů, je Seznam v éteru. Televizi je možné naladit jak terestricky, tak i u satelitních či kabelových operátorů. Televize je také dostupná na internetu prostřednictvím IPTV. Pozemní vysílání v multiplexu 3 pokrývá přes 95 % obyvatel České republiky. Seznam chce přinášet kontinuální zprávy z domova i ze zahraničí, navázat na investigativní formáty svého webu, ale pokračovat v lehkém bulváru a využije i zavedené zábavné formáty. Nejstarší a nejúspěšnější české internetové noviny pokorně vplouvají do světa televizního byznysu. Tým zkušených profesionálů mají, základní formáty krystalizují delší dobu na webu, podařilo se nasmlouvat i zajímavé obchodní partnery.

Seznam přinese v průběhu dne rychlé zprávy, souhrnná relace pak půjde od 18 hodin a bude zakončená sportovním přehledem. Bohatá bude zejména publicistika, kdy dnes již osvědčené formáty Duel a Výzvu doplňují Zvláštní vyšetřování, Mapa Jiřího Hoška, Reportéři Seznamu, Osmička Heleny Šulcové, Peníze nebo život a Sněmovní 4. Své místo bude mít i živé ranní vysílání a dokumenty. Seznam dává i své zábavě, z níž na webu dominovalo především Šťastné pondělí Jindřicha Šídla. Seznam už i bohatý archiv svých pořadů. Ty bude možné sledovat na Hbb TV, ale třeba i prostřednictvím operátora O2.

Nová televize v éteru je, jak ji přijmou diváci, pro které byl a je Seznam především ikonou českého internetu, uvidíme třeba za rok, za dva. Jde o televizi celoplošnou, ovšem nikoliv plnoformátovou. A to je dobře. Seznam se drží svého kopyta, které by mělo zaručit kvalitu formátů a ekonomickou dosažitelnost vysílání. Může to být svým způsobem štika v poněkud unaveném českém televizním rybníku.