logo Facebook
i slova jsou činy

Česko hledá prezidenta: Prima zveřejnila témata duelu

19. ledna 2018 13:39 / autor: Jan Mrzena

Mimořádný duel televize Prima "Česko hledá prezidenta" provází zásadní témata. Okruhy mají oba kandidáti od televize Prima již k dispozici. Debatu Miloše Zemana a Jiřího Drahoše s fanoušky obou kandidátů v hledišti odvysílá televize úterý 23. ledna v přímém přenosu z Hudebního divadla Karlín. Moderátorem debaty bude Karel Voříšek. Diskuse bude mít čtyři hlavní okruhy témat.

První okruh: Zde chceme, aby kandidáti na prezidenta diskutovali možnosti změn v Ústavě České republiky, např. referendum jako ústavní nástroj, možnost změn rodinných práv homosexuálů, zrušení senátu nebo možnosti prezidentského veta.

Druhým okruhem bude vyrovnání s minulostí v České republice. Zde chceme, aby kandidáti diskutovali problematiku církevních restitucí a jejich zdanění, postoj ke komunismu, ale například i významné stoleté výročí vzniku republiky.

Třetím okruhem témat by měly být domácí politické fenomény. Jako příklad uvádíme ústavní právo na nošení zbraní, možnost zmírnění protikuřáckého zákona, EET a ochranu osobních dat a svobodu projevu v rámci Evropské unie.

Diskuse by se měla týkat i zahraniční politiky, mimo jiné nastolí výběr z otázek migrace a kvót, společné armády v rámci Evropské unie, vztah k Rusku a sankcím vůči němu nebo neziskových organizací čerpajících finanční prostředky ze zahraničí.