logo Facebook
i slova jsou činy

Světlana Witowská a Karel Voříšek

22. ledna 2018 06:00 / autor: Jan Mrzena

V úterý odvysílá Prima duel Česko hledá prezidenta, ve čtvrtek pak Česká televize Prezidentský duel kandidátů. Prima velké diskuse většinou nevysílá, avšak tentokrát mezi komerčními stanicemi byla nejpružnější. Pro moderování ale mnoho možností na výběr neměla. Česká televize velké diskuse produkuje zcela běžně, avšak musela řešit klíčový problém – kdo bude debatu moderovat. Karel Voříšek i Světlana Witowská nejsou žádnými nováčky, i přesto stojí za to připomenout kdo je kdo.

Světlana Witowská (44) vystudovala práva, novinářkou se stala náhodou. Po studiích nastoupila do Mladé fronty, pak pracovala v ČTK. Od roku 1996 moderovala v České televizi, odkud odešla na Primu. Tam byla tváří hlavní zpravodajské relace, poté měla přejít do VIP zpráv. Ovšem z finančních důvodů dala Primě vale a vrátila se v roce 2011 do České televize. Moderovala magazín Sama doma, následně zakotvila ve zpravodajství. Diváci ji mohou vídat v Interwiew ČT24. Velký ohlas vzbudil pořad vysílaný vloni 5.května. Světlana Witowská v něm hovořila s vicepremiérem Andrejem Babišem o vládní krizi i podezření z ovlivňování médií. Pozornost vzbudil i její rozhovor s mluvčím prezidenta Jiřím Ovčáčkem 25. září 2015.

Karel Voříšek (54) je jedním z nejpopulárnějších osobností televizní obrazovky, celkem šestkrát zvítězil v anketě TýTý. Začínal v roce 1985 jako programový hlasatel v Československé televizi, poté pracoval jako redaktor a moderátor. Vystřídal i několik manažerských pozic. Od roku 1998 moderoval novácké Televizní noviny. Nova jej z obrazovky stáhla poté, co čelil podezření ze spolupráce s STB. Od roku 2013 je tváří hlavní zpravodajské relace na Primě. Je také lektorem, koučem, napsal i několik knih včetně básnické sbírky.