logo Facebook
i slova jsou činy

Rozhlasový výbor EBU zasedá v Praze

25. ledna 2018 06:00 / autor: Jan Mrzena

Dnes hostí Český rozhlas zasedání Rozhlasového výboru Evropské vysílací unie v Praze. Šéfové a další manažeři veřejnoprávních rozhlasů z řady evropských zemí budou řešit problémy digitalizace, kterou považují za jednu ze společných priorit. Diskutovat budou také o roli médií veřejné služby.  Generální ředitel Českého rozhlasu René Zavoral v loňském roce obhájil pozici člena Rozhlasového výboru, momentálně je jeho místopředsedou.

Společné jednání se zaměří i na další témata - na rozhlasovou inovaci, programovou a hudební výměnu či dostupnost rozhlasového vysílání.  Na pořad přijde i diskuse o vývoji stávajících projektů, které byly představeny na květnovém zasedání Rozhlasového shromáždění v Plzni.

„Zasedání EBU Radio Committee je jedinečnou příležitostí, jak s kolegy ze zahraničí detailně diskutovat o problémech a výzvách médií veřejné služby, které jsou v rámci zemí Evropy velice podobné“, uvedl generální ředitel hostitelského Českého rozhlasu René Zavoral.

Se svými 14 členy je Rozhlasový výbor EBU hlavním statutárním orgánem pro evropské veřejnoprávní rozhlasy. Rozhoduje o strategických prioritách pro rozhlasové vysílání v Evropě a definuje společná stanoviska v oblasti legislativy, autorsko-právních otázek v hudební oblasti či digitalizace a podporuje rozvoj rozhlasového vysílání v členských zemích EBU.