logo Facebook
i slova jsou činy

VLTAVA LABE MEDIA rozšiřuje počet členů představenstva

04. února 2018 06:00 / autor: Jan Mrzena

Od ledna 2018 rozšířilo vydavatelství VLTAVA LABE MEDIA počet členů statutárního orgánu z tří na pět. Ke stávajícím členům představenstva Vítu Nantlovi a Dominice Kalinové byli jmenováni další tři, a to Jitka Afsahi, ředitelka divize časopisů vydavatelství, Petr Marek, ředitel divize Deník a Petr Bednář, ředitel digitální divize. Změny bezprostředně navazují na změny ve vedení vydavatelství, kdy k 1.1.2018 nahradil dosavadního generálního ředitele a předsedu představenstva Michala Klímu v obou funkcích finanční ředitel Vít Nantl. Na post ředitelky pro finance a správu se vrátila z mateřské dovolené Dominika Kalinová. Od stejného data ředitel divize Deník Petr Marek zodpovídá i za řízení tiskáren (působících pod obchodním názvem Novotisk) v Praze a Olomouci, patřících do portfolia vydavatelského domu.

„Rozšíření počtu členů představenstva a přerozdělení kompetencí v rámci nejvyššího vedení má za cíl zajištění efektivního a rychlého rozhodování. Máme před sebou velké množství strategických rozvojových projektů, které bychom rádi v roce 2018 uvedli v život. Současný tým nejvyššího vedení už nyní skvěle funguje a je pro mne zárukou našeho úspěchu,“ komentoval rozšíření počtu členů představenstva vydavatelství jeho generální ředitel Vít Nantl.

Vít Nantl do VLTAVA LABE MEDIA přišel Penta Investments, kde pracoval od roku 2009 jako ředitel odboru analýz. Před působením v Pentě vedl analytický tým ve společnosti PPF, také pracoval ve společnostech RSM TACOMA a Newton. Dominika Kalinová nastoupila do vydavatelství v březnu 2016 na pozici ředitelky pro akvizice a strategické projekty. Předtím působila v Pentě na pozici investičního manažera. Měla na starosti akvizice a řízení projektů AB Facility a Aero Vodochody a působila také v jejich správních orgánech.

Jitka Afsahi od května loňského roku působí na pozici ředitelky divize časopisů vydavatelství. Od roku 2006 byla obchodní ředitelkou vydavatelství Astrosat (později divize časopisů VLTAVA LABE MEDIA). Předtím působila v manažerských pozicích ve vydavatelství Hachette Filipacchi 2000 (součást dnešní Burdy) a Czech Press Group.  Petr Marek od května 2017 řídí divizi Deník, současně zastává funkci obchodního ředitele společnosti, kam nastoupil v dubnu 2016. Předtím 15 let působil ve vedení vydavatelství MAFRA. Následně byl výkonným ředitelem ve vydavatelství Strategic Consulting. Petr Bednář působí na pozici ředitele digitální divize vydavatelství VLTAVA LABE MEDIA od března 2016. Přišel z funkce ředitele online Mladé fronty, kde působil přes sedm let, předtím pracoval v internetové televizi Stream.cz, byl také šéfem online médií tehdejšího vydavatelství Ringier ČR (dnes Czech News Center).