logo Facebook
i slova jsou činy

Novým předsedou Rady ČTK je Miroslav Augustin

22. února 2018 06:00 / autor: Jan Mrzena

Na únorovém jednání se sešli čtyři radní. Podle zákona jich má být sedm. Ovšem dva členy Rady České tiskové kanceláře v loňském roce stará sněmovna v opakovaných volbách nezvolila. Radní Jakub Heikenwälder se z jednání omluvil. Mandát 19.února skončil předsedovi Tomáši Mrázkovi. Nekompletnost rady by mohla být vyřešena již na příští schůzi Poslanecké sněmovny. Volba tří nových radních je naplánovaná na středu 28. února. 

Na zasedání proběhla volba předsednictva Rady. Předsedou byl nově zvolen Miroslav Augustin. Místopředsedy byli potvrzeni Jaroslava Wenigerová a Jakub Heikenwälder. Augustin je „v civilu“ má soukromé podnikatelské aktivity, je také externím redaktorem sportovní redakce Českého rozhlasu, kterou v devadesátých letech řídil.  Specializuje se hlavně na atletiku a lední hokej. Během jednoho roku je již třetím předsedou Rady ČTK. Jediným členem rady bez funkce je Vladimír Cisár.

Generální ředitel Jiří Majstr na jednání představil radním (na žádost končícího předsedy Tomáše Mrázka) novou šéfredaktorku zpravodajství ČTK Radku Matesovou Markovou. Šéfredaktorka informovala o prvních krocích, které ve funkci podniká. Příští veřejné zasedání Rady ČTK bude 19. března.