logo Facebook
i slova jsou činy

Prima KRIMI dostala licence k vysílání

23. února 2018 06:00 / autor: Jan Mrzena

Rada pro rozhlasové a televizní vysílání uložila tento týden hned devět pokut. Nejvíce sankcí vydělaly teleshoppingové bloky Linka lásky a Klenot TV, které byly podle rady nekalou obchodní praktikou. Pokuty dostaly společnosti Magical roof (200 tisíc Kč za šíření Linky lásky), TELEMEDIA INTERACTV PRODUCTION HOME LIMITED (200 tisíc Kč za zadání Linky lásky) a Central European Stone Trade Enterprises Kft. (dvakrát 500 tisíc Kč za zadání Klenotu TV do vysílání ve dvou termínech).  Teleshopping vysílaly JOJ Family respektive TV Barrandov a rada je upozornila v té souvislosti na porušení zákona. Společnost SAZKA zadala reklamu „Šťastných deset“, kterou vysílala TV Prima. Reklama neobsahovala povinné sdělení o zákazu účasti mladistvých na hazardu ani varování Ministerstva financí o možné závislosti. SAZKA proto dostala pokutu 100 tisíc Kč. Pokutu dostala také společnost Loterie Korunka (50 tisíc Kč) za reklamu odvysílanou na Óčku. Za televizní vysílání programů TV PÍSNIČKA, COUNTRY No. 1 a Šlágr DECHOVKA bez oprávnění dostala vysokou pokutu (300 Tisíc Kč) ŠLÁGR TV podnikatele a bývalého hudebníka Karla Peterky.

Rada udělila FTV Prima licence (na 12 let) potřebné k vysílání programu Prima KRIMI. Celoplošný program bude možné naladit terestricky, ze satelitu, ale i na internetu. Nový program bude zaměřený na dramatickou tvorbu především mimoevropské produkce. Převažovat mají seriály a filmy, které budou doplněny i různými formami reality show.

Na 4. letošním zasedání rada projednala 53 bodů programu. Vyhodnotila 63 stížností diváků a posluchačů, vydala 14 upozornění na porušení zákona. Rozhodla také o zahájení 2 správních řízení.

Příští zasedání Rady pro rozhlasové a televizní vysílání bude 6. a 7. března.