logo Facebook
i slova jsou činy

NOVA i v jarním schématu sází na jistotu

25. února 2018 06:00 / autor: Jan Mrzena

Skupina Nova představila pilíře svého programu pro jaro 2018. Sází především na osvědčené formáty a novinkami nazývá především nové epizody zavedených kriminálních seriálů či nové řady reality show. Jako by chtěla potvrdit trendy z posledních let – postupný, ale trvalý pokles sledovanosti, omezené investice do programu (téměř bez odvahy zkusit nové formáty) a potřeba splácet dluhy celé skupiny CME. Českou Novu tak v dynamice růstu klíčového OIBDA předstihly televize CME v Rumunsku, Bulharsku a především na Slovensku. Bez investic do programu však k výraznějšímu oživení zájmu diváků o českou komerční jedničku nedojde. CME své televizní akvizice prodává. Bulharskou část má odkoupit česká PPF, o dalších jedná údajně čínský a český investor. Jak dlouho transakce potrvá, není známo a divák si tedy na svou zábavu ještě počká.

Nova v jarním schématu nabídne novou řadu SuperStar, nové epizody kriminálních seriálů Specialisté a Dáma a Král a druhá série úspěšné reality show Robinsonův ostrov. Na další příběhy svých oblíbených postav se mohou těšit i diváci seriálů Ordinace v zahradě 2 (nekonečný seriál vykazuje nejnižší čísla sledovanosti ve své historii a padá k hranici 1milionu mezi diváky staršími patnácti let) a Ulici, pokračovat bude Výměna manželek. Televize připravuje také další díly dokureality série Malé lásky a reality show Mise nový domov. Pátky nabídnou mnohokrát odvysílané a reklamou přerušované zahraniční filmy, například všechny díly amerického filmu Iron Man, oba díly snímku Lovci pokladů, komedie Návrh nebo romantická klasika Hříšný tanec a další.

Mezi připravované projekty patří nový pořad Utajený šéf, ve kterém se manažeři velkých a úspěšných firem vypraví v přestrojení mezi své vlastní zaměstnance, aby zjistili, jaké to je pro ně pracovat. Poněkud kostrbatý formát, který má přinést především lidovou zábavu. Alespoň pokus o něco nového.

Tematické stanice Novy nabídnou vše, na co jsou diváci zvyklí. Pokračuj tak stálé dokola reprízy sitkomů a seriálů jako Přátelé, Sex ve městě, Dva a půl chlapa, 2 $ocky, Dva z Queensu, Tři chlapi a nemluvně a další. Nova Cinema si pro jarní sezónu připravila několik premiérových filmových titulů jako Vítězství je naše, katastrofický film 33 životů nebo komedie Zilionáři. Nova Cinema nabídne přirozeně i mnoho repríz divácky atraktivních filmů. Pozdě v noci pak i filmů, které sice nejsou blockbustery, ale většinou jde o kvalitní zahraniční díla. Beze změn zůstává i vysílání sportovních programů skupiny.