logo Facebook
i slova jsou činy

Novým šéfredaktorem Českého rozhlasu PLUS je Petr Šabata

01. března 2018 06:00 / autor: Jan Mrzena

Dosavadní vedoucí programu Radiožurnálu Petr Šabata je ode dneška novým šéfredaktorem stanice Český rozhlas PLUS. Na dnešek připadá i páté výročí vysílání celoplošné stanice mluveného slova. Jmenování nového šéfredaktora včera vzala na vědomí rozhlasová rada. „Věřím, že Petr Šabata v pozici šéfredaktora stanice Český rozhlas Plus zúročí nejen své předchozí několikaleté působení ve vedoucích pozicích, ale že stanici, která slaví pětileté výročí od zahájení vysílání, posune dalším směrem,“ řekl radním generální ředitel Českého rozhlasu René Zavoral.

Petr Šabata byl doposud vedoucím programu Radiožurnálu. V komentářích pro zpravodajský web iRozhlas.cz připravoval témata související se Slovenskem, ekonomikou a školstvím. V minulosti působil jako zástupce šéfredaktorky slovenského deníku SME a osm let byl šéfredaktorem deníku Pravda v Bratislavě. Post šéfredaktora zastával také v denících Mladá fronta Dnes, Hospodářské noviny a v projektu Naše adresa. V těchto médiích se zaměřoval na politické a ekonomické zpravodajství, komentáře, analýzy, rozhovory i sloupky.

Český rozhlas PLUS připravil k výročí svého spuštění pro posluchače nový slogan - „Když chcete vědět proč“, pořady doprovodí nová zvuková grafika a hlasem stanice se stal herec Marek Holý. V průběhu pěti let se stabilizovalo věkové složení posluchačů stanice. Zatímco na začátku vysílání bylo nejvíce posluchačů mezi 60 a 69 lety, dnes je počet posluchačů nad šedesát let stejný jako počet třicetiletých.