logo Facebook
i slova jsou činy

René Zavoral: Pakliže kolegové ve zpravodajství sami uznají za vhodné rozbírat to téma, tak ho rozebírat budou

03. března 2018 06:00 / autor: Jan Mrzena

Rada Českého rozhlasu se tento týden seznámila se stavem výběru rozhlasových poplatků, výsledky poslechovosti, návštěvností webu a informacemi o činnosti rozhlasu ve druhém pololetí 2017. Radiožurnál si v pořadí všech stanic podle denní poslechovosti udržel třetí místo (846 tisíc posluchačů), v pořadí podle týdenní poslechovosti klesl ze třetího místa na čtvrté (1 491 tisíc), v pořadí podle podílu na trhu stoupl ze třetího místa na druhé (10% podílu na trhu). V pořadí nejposlouchanějších stanic zůstal čtvrtý (878 tisíc). Weby a aplikace zaznamenaly ve druhém pololetí 2017 velký meziroční nárůst o 33,3 %.

Radní posoudili plnění kritérií pro přidělení odměny generálnímu řediteli René Zavoralovi. Shrnuli dodržování kodexu, statutu a zákona, ocenili dodržování usnesení rady a kvalitu předkládaných materiálů (včetně dohodnutých termínů). Český rozhlas si udržel podíl na trhu 22,2 % a udržel vyrovnané hospodaření podle naplánovaného rozpočtu. Rada udělila René Zavoralovi odměnu za druhé pololetí 2017 ve výši 90 % možného maxima, tedy 432 tisíc Kč.

Generální ředitel informoval radní o změnách ve vedení a představenstvu dceřiné společnosti Radioservis a představil nového šéfredaktora ČRo PLUS Petra Šabatu, kterého jmenoval do uvolněné funkce od 1. března. Místopředseda Jiří Vejvoda v závěru opakovaně ocenil projekt Ježíškova vnoučata, který stále pokračuje. Radní Petr Šafařík se zeptal na dozvuky událostí kauzy reportáží o Agrofertu Janka Kroupy, zejména na petici zaměstnanců, ale i na prohlášení generálního ředitele na setkání se zaměstnanci. Zajímal se také o to, zda rozhlas bude v reportážích o tomto problému nadále pokračovat. „Pakliže kolegové ve zpravodajství sami uznají za vhodné, že to téma budou chtít rozebírat dál, tak ho rozebírat dál budou. To že to téma je zajímavé dokazuje i řada mailů, které dostávám. Mimochodem i z řad drobných zemědělců, kteří mají stejný problém,“ reagoval René Zavoral.

Příští zasedání rady je svoláno na 28. března.