logo Facebook
i slova jsou činy

Frekvence 1 reaguje na trendy poslechovosti - programové změny od března

05. března 2018 14:00 / autor: Jan Mrzena

Ode dneška se mění programové schéma Frekvenci 1. Posílí hudební zaměření i část video obsahu. Dopoledne chce oživit Zorka a Míra Hejdovi, kteří budou z nového video studia zpovídat slavné české osobnosti. Večery patří nově každý den Lubošovi Xaverovi Veselému. Bude naslouchat příběhům posluchačů. Změny se promítnou také do oblasti digitálních aktivit Lagardere Active ČR. V novém video studiu bude vznikat unikátní content pro web a sociální sítě Frekvence 1 ze zákulisí rádia i samotných rozhovorů. 

„Poté, co jsme na podzim posílili programové schéma v Lepším ránu o Krause a blondýnu vždy po zprávách v celou a v půl, tak nyní proměníme ještě dopolední schéma a zařadíme tradiční rozhovor s VIP hostem a novou moderátorskou dvojicí – Hejdovými. Změny se dotknou i hudební dramaturgie rádia a Pressklubů. Obecně lze říci, že se chceme s Frekvencí 1 ještě více otevřít našim posluchačům a spolu s nimi vytvářet obsah o nich a pro ně,“ říká Miroslav Škoda, ředitel Frekvence 1.

Frekvence 1 má tržní podíl 10,4 %. S dalšími změnami má ambice podíl vylepšit, přednostně cílí na vytíženého aktivního rodiče ve věku 35 - 55 let, který hledá zábavu, ale i informace.  Od loňského podzimu vysílá každý den dopoledne před zprávami rubrika Kraus a blondýna. Posluchači dostanou také další rozhovorový formát v podobě každodenních Pressklubů. V moderování se budou střídat Luboš Xaver Veselý, Romana Navarová, Luboš Procházka a Ondřej Novotný.