logo Facebook
i slova jsou činy

TUTY TV slaví 1. narozeniny a přináší nový pořad TUTY CHART

29. května 2018 23:53 / autor: Jan Mrzena

Televize TUTY oslaví 1. června první narozeniny. Orientuje se na děti a mládež ve věku od 4 do 17 let. Komerční televize se opírá hlavně o prověřenou animovanou tvorbu (90% programu), ale má i vlastní produkci pro teenagery. Program zaplnil prostor, který se na televizním trhu volný. K narozeninám nadělí svým divákům televize klipovou hitparádu TUTY CHART. Program si už naladilo 35% domácností v Česku a brzy by měl být zařazen také do nabídky O2 TV. 

V dubnu se TUTY TV podařilo dosáhnout v cílové skupině 4-14 let rekordního podílu měsíční sledovanosti - 0,82 %. „Zvyšující se sledovanost u dětských diváků nás nesmírně těší. Díky kvalitnímu obsahu tráví nyní děti u pořadů naší televize v průměru 1 hodinu a 6 minut, což je třikrát více času než před rokem,“ uvedl Pavel Bouček, obchodní ředitel televize. Programové schéma je postaveno na rozsáhlé knihovně oblíbených seriálových titulů především americké, japonské a italské produkce. Mezi nejúspěšnější patří Teletubbies, Bořek stavitel, Huntik nebo oblíbený italský seriál Winx Club. Ve vlastní tvorbě se TUTY TV zaměřuje hlavně na náctileté diváky. Vlajkovou lodí je lifestylový pořad VIP U s Filipem Kynychem, synem známé cvičitelky fitness. Formát představuje novinky ze světa teen celebrit s exkluzivními hosty nebo zajímavá videa. Narozeninovou novinkou z vlastní produkce je klipová hitparáda TUTY CHART, kterou moderuje zpěvák a multiinstrumentalista Vojta Drahokoupil, alias Vojta D. Vedle hitparády nabízí také rozhovory se známými hosty, pohledy do zahraničních hitparád nebo trendy z hudebních platforem Deezer a Spotify.

TUTY TV  vysílá v regionální síti RS8, také přes satelity (Skylink), kabel (UPC ad.) a prostřednictvím IPTV operátorů. Aktuálně probíhají jednání o zařazení této stanice do nabídky O2 TV. Na televizním webu www.tuty.tv pak stanice nabízí i streamované vysílání. Patří do portfolia zastupitelství Atmedia.