logo Facebook
i slova jsou činy

NOVA na podzim nepřekvapí – pokračování osvědčených seriálů a reality show

08. srpna 2018 05:00 / autor: Jan Mrzena

Skupina Nova představila pilíře svého programu pro podzim 2018. Sází především na osvědčené formáty a novinkami šetří. Jako by se nechtěla bránit trendům z posledních let – postupný, ale trvalý pokles sledovanosti, úbytek diváků v atraktivní cílové skupině 15 – 54 a zmenšující se podíl skupiny na oživlých investicích do reklamy. I na včerejší tiskové konferenci byla cítit základní premisa současného vedení TV Nova – nepřehánět to s investicemi do programu ani s odvahou zkusit překvapit diváky něčím nečekaným.

Nova na podzim nabídne pátou řadu Tvoje tvář má známý hlas, nové epizody kriminálních seriálů Specialisté a Dáma a Král, ale i další díly reality show Výměna manželek. Na další příběhy se mohou těšit i diváci nekonečných seriálů Ordinace v zahradě 2 (seriál vykazuje nejnižší čísla sledovanosti ve své historii) a Ulici. Televize připravuje také další díly dokureality série Malé lásky a reality show Mise nový domov. Pátky přinesou nové reprízy českých filmů (Jak se zbavit nevěsty, Ženy v pokušení, Babovřesky 1-3, všechny díly Kameňáku, Něžné vlny, Muži v naději a další). V premiéře se představí životopisné drama Milada.

Novými formáty budou omlazovací show O 10 let mladší s moderátorkou Monikou Absolonovou (na obrazovky dorazí až později na podzim) a life stylový magazín Život ve hvězdách s moderátorkou Petrou Svoboda a reportérkou Bárou Divišovou. Nova slibuje i nový kriminální seriál s psychologickou tematikou, jehož název ale zatím neupřesnila. Není ani jasné, kdy se ve vysílání objeví.

Zatímco na tiskové konferenci TV Nova panovaly mezi novináři spíše rozpaky, ředitelka sekce programu skupiny Nova Alex Ruzek podzimní plány televize (a svou práci) pochválila, „Jako jedna z nejsilnějších značek na českém televizním trhu je naším cílem přinášet divákům vždy tu nejlepší zábavu, důvěryhodné zpravodajství i nové formáty a online pořady. Nabízíme atraktivní obsah pro celou rodinu. Síla našeho programového schématu spočívá nejenom v zajetých a divácky dlouhodobě oblíbených pořadech, ale také v pokračování úspěšných novějších seriálů a neustálém přinášení novinek. A na podzimní sezónu jich opravdu nebude málo.“

Tematické stanice Novy nabídnou vše, na co jsou diváci zvyklí. Pokračuj tak stálé dokola reprízy sitkomů a seriálů jako Přátelé, Sex ve městě, Dva a půl chlapa, Ženatý se závazky a další. Nova Cinema na podzim přinese premiéru dobrodružného fantasy filmu Pan. Vysílat bude také reprízy filmů -  oscarový Pianista, Schindlerův seznam Stevena Spielberga, Interstellar, Útěk ze Sibiře, Počátek, Dokonalá bouře, Hulk, Apollo 13, Troja a kompletní animovanou trilogii Toy Story. Beze změn zůstává i vysílání sportovních programů skupiny.

V letošním prvním pololetí rostly CME výnosy nejrychleji v České republice. Skupina Nova v tomto období vydělal 112,6 mil. USD (vloni 92,8 mil. USD). Ovšem i nadále klesal zájem o programy kanálů TV Nova. Ta si udržela primát pouze v divácké skupině 15-54, a to zejména díky nekonečné Ulici a Televizním novinám. Nejsilnější skupinou se v prvním pololetí stala Česká televize. Nova představila své konzervativní podzimní schéma jako poslední z velkých televizí. Jak si povede u diváků se dozvíme za půl roku.