i slova jsou činy
ČM NEWS

Petr Dvořák obhajuje post generálního ředitele

28. března 2017 13:55
Dnes otevřela Rada České televize obálky s přihláškami zájemců o post generálního ředitele. Přítomný notář sepsal protokol o úplnosti přihlášek, který na zítřejším jednání dostanou radní k posouzení. Do výběrového řízení se přihlásilo dvanáct uchazečů, mezi nimi i současný generální ředitel Petr Dvořák.

Miroslav Hrnko je novým generálním ředitelem Radiohouse

28. března 2017 06:00
V pátek skončil Miroslav Hrnko po 15 letech ve vrcholovém vedení Lagardere Active ČR. Řízení firmy přebral přímo prezident a předseda představenstva skupiny Michel Fleischmann. V té souvislosti uvedl, „Tento krok je plánovaný delší dobu a Miro bude pověřen v širším rámci skupiny Lagardere řízením jiné aktivity. Detaily budou oznámeny příští týden." Miroslav Hrnko byl hned v pondělí jmenován generálním ředitelem RADIOHOUSE s.r.o. Má na starosti řízení společnosti s cílem posílit rozvoj tržeb a pozici dominantního mediálního zastupitelství na českém trhu.

Dnes končí podávání přihlášek na generálního ředitele České televize

27. března 2017 06:00
Od čtvrtka mohli podávat přihlášky všichni zájemci o funkci generálního ředitele České televize. Dnes (27. března) v 16 hodin odpoledne lhůta pro podávání končí. Rada bude otevírat přihlášky hned v úterý. Aktu bude přítomen notář, který ověří úplnost přihlášek a jejich formální náležitosti. Na jednání rady ve středu 29. března pak bude zveřejněn seznam přihlášených kandidátů a následně budou vyřazeny přihlášky, které nesplňují zadání výběrového řízení. Ze všech přihlášených rada 12. dubna vybere finalisty. Ti před radu předstoupí s prezentací a obhajobou svých projektů 26. dubna. Hned poté chtějí radní zvolit nového generálního ředitele České televize. Pro zvolení je potřeba deseti hlasů z patnáctičlenné rady.

Hana HIKELOVÁ: ČTK MÁ NEJVĚTŠÍ VLIV NA TO, CO SE Z MÉDIÍ DOZVÍTE!

25. března 2017 06:00
Česká média pokračují v rozhovorech o médiích. Tentokrát pozvání přijala předsedkyně Rady České tiskové kanceláře Hana Hikelová. Rada hledá nového generálního ředitele, „Dali jsme velký prostor, aby se do výběrového řízení mohli přihlásit všichni kandidáti,“ uvedla v rozhovoru, „nový generální ředitel usedne do křesla v půlce června“. Problém, že v té době skončí hned tři radní ze sedmi nevidí, „Tak to vyšlo a je třeba, aby měla ČTK stabilní vedení“.

Miroslav Hrnko dnes končí v pozici generálního ředitele Lagardere Active ČR

24. března 2017 15:53
Miroslav Hrnko končí k 24.3.2017 po 15 letech ve vrcholovém vedení předního mediálního domu v ČR, skupiny Lagardere Active ČR. Řízení firmy přebírá přímo prezident a předseda představenstva skupiny Michel Fleischmann, který v nejbližších dnech nastaví strukturu řízení skupiny podle tohoto nového stavu.

Prix Bohemia Radio zná vítěze

24. března 2017 06:00
Na závěrečném večeru Prix Bohemia Radio v Arcibiskupském paláci v Olomouci převzali ocenění výherci ve třech soutěžních kategoriích, rozhodla odborná porota i studenti. Prvenství získali Tereza Reková za svůj rozhlasový dokument Dobrá vůle – Matěj, za drama Pepik Knedlik (Sladké snění o mučení) si odnáší hlavní cenu režisér Petr Mančal. V mezinárodní kategorii se umístili Agnieszka Czyzewska – Jacquemet, Katarzyna Michalak za reportáž Marble and children. Cenu Thálie převzal herec Petr Lněnička.

Čra: Provozovatelé terestrického vysílání mají nárok na kompenzace, přijdou o 30% spektra

23. března 2017 11:27
Do jednání Poslanecké sněmovny, konkrétně Hospodářského výboru, včera vstoupil ostře sledovaný zákon o elektronických komunikacích. Ač se tak dle mediálního humbuku nezdá, zákon neupravuje pouze vztahy mezi spotřebiteli a poskytovateli mobilních služeb, ale má především zajistit přechod na spektrálně efektivnější standard DVB-T2. 

Kandidáti do rady kritizovali i chválili Českou televizi. Jen někteří však ví, k čemu ta rada vlastně je..

23. března 2017 02:24
Maraton veřejných slyšení před volebním výborem pokračoval včera i dnes vystoupením 22 kandidátů do Rady České televize. Všichni se představili a vysvětlovali co by jako radní prosazovali. Velmi zřetelný byl rozdíl mezi kandidáty, kteří v radě či vedení televize pracovali, a těmi, kteří jsou či dříve již byli, ve fázi nominace. Obnažoval se problém neznalosti kompetencí rady. Ti první věděli, co rada je a co dělá, ti druzí většinou kritizovali a naivně vysvětlovali, jak budou televizi zlepšovat. Končící radní se vyznačovali chválou současného vedení televize a vlastní práce. Při úterních slyšeních byly přítomni většinou tři až čtyři poslanci, ve středu to bylo sedm až osm. Zájem měli poslanci KDU, TOP, ANO a KSČM, opačný přístup zvolili zástupci ČSSD a ODS. Veřejná slyšení si nenechal ujít Daniel Korte, který není členem volebního výboru. A bylo to dobře – občas ospalou atmosféru čeřil zajímavými dotazy nebo trefnými glosami.

Zvukový záznam z veřejného slyšení kandidátů k volbě 3 členů Rady ČRo a 3 členů Rady ČT

22. března 2017 14:17
Volební výbor PSP ČR včera a dnes vyslechl kandidáty do Rady ČRo a Rady ČT. Přinášíme nesestříhaný zvukový záznam z vystoupení všech kandidátů. Podrobnosti připravujeme Záznam zvuku (mp3) 21.3.2017 Záznam zvuku (mp3) 22.3.2017

Miroslav Donutil už není exkluzívní tváří České televize

22. března 2017 06:00
Miroslav Donutil je výjimečný. Herec, divadelník, vypravěč, bavič, skvělý hlas…neopakovatelný originál. Osobnost, která televizní kariéru spojila výhradně s Českou televizí. Měl vlastní zábavné pořady, psaly se pro něj scénáře, kupovaly i zahraniční formáty. Vždy, když na obrazovce byl, znamenalo to diváckou jistotu a převážně i autentický výkon umělce. Kritici vždy s diváckou odezvou sice nesouhlasili, ale s tím se tak nějak počítá. Miroslav Donutil byl snad nejvýraznější tváří původní tvorby České televize.